francuska liga

Monaco i dalje bez pobjede na svom terenu, 'sveci' produbili krizu Marseillea

16.01.2019 u 23:11

U zaostalom susretu 17. kola francuskog nogometnog prvenstva Saint-Etienne je svladao Marseille 2:1, a Monaco je doma odigrao 1:1 protiv Nice

Uzdrmani Marseille je s puno nade stigao u goste St. Etienneu. Olympique za pobjedu u svim natjecanjima ne zna još od 25. studenog prošle godine, nanizao je do ovog susreta pet poraza i tri remija. I dobro su krenuli, poveli su gosti preko Strootmana (16), a u nastavku su domaći preokrenuli s dva gola Khazrija (59-11m, 88).

Hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car ostao je na klupi Marseillea koji je deveti sa 28 bodova, dok je Saint-Etienne stigao na treće mjesto sa 36 bodova. Marseille je sada niz neuspjeha produžio na devet utakmica (šest poraza, tri remija), za pobjedu ne zna gotovo dva puna mjeseca...

Ranije u srijedu Monaco niti u svom 10. ovosezonskom domaćem susretu u prvenstvu nije uspio ostvariti prvu pobjedu odigravši 1:1 protiv Nice. Gosti su poveli preko Saint-Maximina (30), no krajem prvog poluvremena su ostali bez Sacka koji je isključen, a Monaco je u nastavku uspio poravnati preko Badiashilea (50). Imala je Nice priliku za pobjedu i s igračem manje, ali je Benaglio u 77. minuti obranio kazneni udarac Saint-Maximinu.

Bivši vratar hrvatske reprezentacije Danijel Subašić nije bio niti na klupi Monaca koji je i dalje pretposljednji 19. sa 15 bodova, jednim više od posljednjeg Guingampa koji je svladao Rennes sa 2:1, a dva manje uz utakmicu više od 18. Dijona.