druga HNL

Momčad Jerka Leke spasila se u sudačkoj nadoknadi, pokazala karakter i ostala na vrhu tablice

16.10.2021 u 18:22

Jarun, drugoligaški lider, bio je pred porazom u utakmici 9. kola Druge HNL, no poraza od nogometaša Solina spasio se u sudačkoj nadoknadi.

Ogled Solina i Jaruna završio je 1:1, a u izjednačenom susretu i s malo pravih prilika, pogoci su postignuti u završnici. Domaćin je poveo u 86. minuti kada je lijepo reagirao Mamić i glavom, sa šest-sedam metara, naciljao suparničku mrežu.

Proslava je bila spremna, ali je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Jarun izjednačio. Nakon kornera loptu je na drugoj vratnici dočekao Brkić i zabio za konačnu podjelu bodova, što je bilo dovoljno momčadi Jerka Leke da ostane na vrhu tablice.

Napeto je bilo i u završnici dvoboja Opatije i Varaždina koji je završio bez pobjednika (2:2). Domaći sastav je imao sigurnih 2:0 (strijelci Belančić i Knežević) sve do 79. minute. Tada je, prvo, smanjio Postonjski, dok je u sudačkoj nadoknadi Šego izjednačio na konačnih 2:2 i time rastužio domaće navijače.

Domaću pobjedu upisala je Cibalia koja je u slavonskom derbiju nadjačala drugu momčad Osijeka s 1:0. Gol vrijedan tri boda postigao je Perić-Komšić u 65. minuti.

Jedina momčad u ligi bez pobjede je i dalje Kustošija. Ovaj put je odigrala samo 0:0 na domaćem terenu protiv Dubrave Tim Kabel te je Kustošija i dalje na posljednjem mjestu ljestvice.