Kao u najboljim danima

Milan s lakoćom razbio Lazio na San Siru!

02.03.2013 u 23:56

Nogometaši Milana u izravnom su dvoboju za treće mjesto na prvenstvenoj ljestvici na San Siru pobijedili Lazio rezultatom 3-0

Ključan trenutak utakmice dogodio se u 15. minuti kada je Stephan El Shaarawy iskosa krenuo sam prema golu, a s leđa ga je pokosio Antonio Candreva na samom rubu kaznenog prostora. Sudac je najprije izvukao prekršaj na samu crtu 16 metara, a potom je nakon poduže konzultacije sa svojim pomoćnikom pokazao Candrevi crveni karton.

Milan je nakon toga igrao 'viktoriju' prema golu Lazija, čija je obrana konačno pokleknula u 40. minuti prvog dijela. Federico Marchetti slabo je intervenirao nakon udarca Ignazija Abatea, do lopte nije došao El Shaarawy, kojeg je u pokušaju spriječio Bruno Pereirinha, no jest Giampaolo Pazzini, koji iz neposredne blizine zabija za 1-0.

U trenucima kada se činilo da će igrači krenuti na predah uslijedio je novi šok za goste. Pazzini je dobro pucao glavom, Marchetti još bolje obranio, ali nije mogao ništa kada je na loptu natrčao Kevin-Prince Boateng i samo ju pogurao za 2-0.

Konačnih je 3-0 postavio Pazzini svojim drugim pogotkom u 60. minuti, nakon što je iskoristio pogrešku Stefana Radua, koji mu je 'dodao' loptu, te sjajnim udarcem iz daljine pogodio sami kut Marchettijeva gola.

Milan je pobjedom preskočio Lazio na trećem mjestu prvenstvene ljestvice (48-47), te nakon remija Napolija i Juventusu u petak u Napulju (1-1), došao na pet bodova od drugog mjesta, odnosno 11 od prvog.