TIPSAREVIĆ U PET SETOVA

Melbourne: Đoković slomio češkog veterana

18.01.2013 u 10:03

Novak Đoković izborio je 4. kolo prvog Grand Slam turnira sezone Australian Opena. Srbin je sa 6-4, 6-3, 7-5 bio bolji od češkog veterana Radeka Štepaneka.

Iako je ostao bez ijednog breaka, Štepanek je pružio sjajan otpor prvom reketu svijeta. Izgubio je svoj početni udarac svega tri puta (iz 11 pokušaja), što je uspjeh ako uzmemo u obzir da je igrao protiv jednog od najboljih igrača svijeta na reternu, te činjenicu da se meč igrao na tri dobivena seta.

Štepanek je, dakle, po jednom u svakom setu gubio početni udarac, a na terenu je s najboljim igračem svijeta i dvostrukim osvajačem ovog turnira izdržao 142 minute!

Sljedeća prepreka Đokoviću na putu ka obrani naslova bit će pobjednik susreta između Stanislasa Wawrinke i Sama Querreyja.

Još je jedan igrač iz Srbije izborio 4. kolo Australiana, a riječ je naravno o 8. nositelju Janku Tipsareviću. Nakon pet setova s Lukašom Lackom iz Slovačke, Tipsarević je trebao novih pet protiv Francuza Juliena Benneteaua da izbori pobjedu. No, za razliku od prethodnog kola kada je vodio 2-0 u setovima, Tipsarević je u ovome morao okrenuti zaostatak 1-2. Slavio je u konačnici s 3-6, 6-4, 2-6, 6-4, 6-3.

Od preostalih završenih rezultata izdvojimo pobjedu Japanca Keija Nishikorija protiv Jevgenija Donskoija, senzacionalnog pobjednika nad Mihailom Južnijim. Bilo je 7-6(3), 6-2, 6-3 za 16. nositelja i najboljeg azijskog igrača današnjice.

Španjolac Nicolas Almagro slomio je Poljaka Jerzyja Janowicza nakon što je dobio prva dva seta u tie breaku (7-3, 7-4), te mu u trećem prepustio svega jedan gem.

Almagro i Tipsarević će u međusobnom omjeru odlučiti o putniku u četvrtfinale prvog Grand Slama sezone.

Kod tenisačica zasada nije bilo pravih iznenađenja, a jedino koje bi se tako moglo nazvati je pobjeda Ruskinje Ekaterine Makarove nad 11. nositeljicom Marion Bartoli. Bila je to prva pobjeda Ruskinje u srazu protiv Francuskinje, a slavila je sa 6-7(4), 6-3, 6-4.

Sigurne su prolaze s pobjedama u dva seta izborile Angelique Kerber, peta nositeljica, Li Na, šesta, i Agnieszka Radwanska, četvrta nositeljica. U srbijanskom okršaju je Ana Ivanović slavila protiv Jelene Janković sa 7-5, 6-3.