EBEL LIGA - 40. KOLO

Medveščak opet stradao u produžetku

05.01.2010 u 19:59

U utakmici 40. kola EBEL lige, hokejaši Medveščaka poraženi su u gostima kod Villacha. Domaćini su slavili sa 4:3 (1:2, 2:1, 0:0, 1:0) nakon produžetka

Drugi put zaredom Medveščak je poražen u produžetku. U nedjelju ga je u šokantnoj završnici svladao Graz, a danas je to uspjelo Villachu, u 40. kolu EBEL lige, momčadi od koje su 'medvjedi' u dosadašnja četiri dvoboja tri puta gubili.

No, dvoboj je ovog puta odlično krenuo po 'medvjede'. Letang je u 14. minuti iskoristio igrača više i, na asistenciju Serticha, doveo hrvatsku momčad u vodstvo. Samo minutu kasnije Medveščak je već vodio sa 2:0, a strijelac je, u situaciji kada su imali igrača manje, na asistenciju Ouellettea bio Guidarelli. Na prvi odmor ipak se otišlo s nešto povoljnijim rezultatom za domaćine jer McLeod je u 16. minuti smanjio na 1:2.

Drugu trećinu domaćini su otvorili bolje i u 25. minuti stigli su do izjednačenja. Strijelac za 2:2 bio je Pinter. Medveščak je uspio još jednom stići u vodstvo, a strijelac trećeg gola, na asistenciju Guidarellija bio je Heerema. No, vodstvo nije trajalo dugo, Raffl je u 29. minuti izjednačio na 3:3.

U trećoj trećini nije bilo pogodaka, pa se o ukupnom pobjedniku odlučivalo u produžetku. Nažalost, još jednom kobnog za Medveščak. Naime, Pinter je u četvrtoj minuti dodatka, kada je Villach imao igrača više, poentirao za konačnih 4:3.

Medveščak je, baš kao i u zadnjih nekoliko utakmica, igrao s tri postave, to jest 16 igrača, a među povratnicima je bio tek John Hečimović.

Sljedeću utakmicu Medveščak igra u petak, a protivnik u Ledenoj dvorani bit će mu Jesenice.