engleska liga

Mateo Kovačić opet zabio! No, samo utješni gol u teškom porazu Chelseaja kod Evertona

07.12.2019 u 15:45

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić postigao je svoj prvi premierligaški gol, ali je njegov Chelsea poražen 3:1 na gostovanju kod Evertona, u prvoj utakmici 16. kola engleskog prvenstva

Everton je do pete ovosezonske pobjede došao pod vodstvom privremenog trenera Duncana Fergusona, koji je zamijenio otpuštenog Portugalca Marca Silvu. Za plavu momčad iz Liverpoola utakmica je odlično započela, jer je već u 5. minuti Brazilac Richarlison doveo domaće u vodstvo.

U efikasnijem drugom poluvremenu Dominic Calwert-Lewin je u 49. minuti udvostručio prednost Evertona, da bi tri minute poslije Mateo Kovačić iz voleja s više od 20 metara smanjio zaostatak momčadi Franka Lamparda.

No, u 84. minuti je snalažljivi Calvert-Lewin gurnuo loptu kroz noge braniču i vrataru gostujuće momčadi za konačnih 3:1.

• +5
Premier liga, Everton - Chelsea Izvor: EPA / Autor: LYNNE CAMERON

Unatoč porazu Chelsea je ostao na četvrtom mjestu s 29 bodova, iza vodećeg Liverpoola koji ima 43 boda, drugoplasiranog Leicestera s 35 i trećeplasiranog Manchester Cityja s 32.

Everton je privremeno sa pretposljednjeg skočio na 14. mjesto sa 17 osovjenih bodova.

U subotu su na rasporedu još četiri utakmice u kojima se sastaju: Bournemouth - Liverpool, Tottenham - Burnley, Watford - Crystal Palace (16.00 sati) te Manchester City - Manchester United (18.30).