raspoloženi golman

Marin Šego izluđivao je Makedonce obranama, a onda im je napravio još i ovo!

14.01.2019 u 19:07

Hrvatski rukometaši skromno su doputovali na svjetsko prvenstvo u Njemačku i Dansku, a prvi cilj bio je osigurati plasman na olimpijske igre u Tokijo 2020. godine

Hrvatska je u prvom kolu, nakon teške i neizvjesne utakmice svladala Island. Potom je lagano riješila Japance, a novi veliki ispit imala je u trećem kolu protiv Makedonije, koju su pobijedili s uvjerljivih 31:22.

No, izbornik Lino Červar, očito je pogodio sa sastavom te je na golu priliku od prve minute dobio Marin Šego.

Ovaj 33-godišnji golman bio je na visokom nivou i u prvih 30 minuta upisao čak sedam obrana.

Do 45. minute dodao ih je još tri, ali vrhunac svoje sjajne predstave imao je u prvoj minuti nastavka, kada je prvo zaustavio napad Makedonaca, a onda im odmah i zabio na prazan gol.

Nije ni čudo da su mu hrvatski navijači klicali 'Šego, javi se'... Ali dugo je odolijevao, očito koncentriran na svoj zadatak.

No, sredinom drugog dijela ipak je uzvratio na pozive i izazvao dodatne ovacije.