• Zadnja izmjena 13.03.2010 21:04
  • Objavljeno 13.03.2010 u 16:10
Nikola Kalinić

Izvor: Pixsell PXL Agencije / Autor: Pixsell

U prvm dvoboju 30. kola Engleske lige Tottenham je na svom stadionu pobijedio Blackburn s 3:1, a ta utakmica će ući u povijest jer su po prvi puta u povijesti Premijerlige na terenu bila čak četiri Hrvata

Kod Spursa su cijelu utakmicu odradili asistent kod prvoga zgoditka Vedran Ćorluka i Niko Kranjčar, Luka Modrić je izašao u 89. minuti, a kod Blackburna je cijelu utakmicu odigrao Nikola Kalinić kome je sudac u 90. minuti poništio regularan zgoditak.

Tottenham su ka pobjedi odveli Defoe (45), Pavljučenko (55, 86), dok je strijelac za Blackburn bio Samba (80).

Arsenal i Chelsea zabilježili su pobjede u 30. kolu Engleske lige pa je stanje na vrhu ostalo nepromijenjeno.
Arsenal je teško došao do tri boda na gostovanju kod Hull Citya i to pogotkom Danca Bendtnera u trećoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 2:1. Eduardo da Silva je ušao u igru za 'topnike' u 75. minuti.

Chelsea je kod kuće svladao West Ham s 4:1, a pogotke su postigli Alex (16), Drogba (56, 90) i Malouda (77), dok je strijelac za 'čekičare' bio Parker (30).

Bolton je s 4:0 'pregazio' na svom stadionu Wigan, a Ivan Klasnić je za domaćine ušao u 76. igri.