ligue 1

Luda utakmica u Francuskoj na kojoj je palo čak sedam golova; Lille nakon preokreta dobio Monaco

23.10.2022 u 23:04

U posljednjem susretu 12. kola francuskog nogometnog prvenstva Lille je pobijedio Monaco sa 4:3 upisavši treću pobjedu u nizu

Bila je to sjajna utakmica, Lille je u prvom poluvremenu vodio 1-0 i 2-1, no Monaco se oba puta vratio. U nastavku su prvi do prednosti došli gosti, no Lille je izjednačio na 3-3, pa ubrzo zabio i četvrti gol.

Strijelci za Lille bili su Alexsandro (22), Remy Cabella (39, 63) i Jonathan Bamba (71), a za momčad iz Kneževine Caio Henrique (34), Axel Disasi (44) i Wissam Ben Yedder (53).

U ranije odigranom susretu Rennes je pobijedio Angers sa 2-1, a pobjedu gostima donio je hrvatski reprezentativac Lovro Majer.

Rennes je došao u vodstvo u 43. minuti, a strijelac je bio Amine Gouiri. Angers izjednačava u drugom poluvremenu u 53. minuti pogotkom Amine Salame. U posljednjim trenucima susreta gosti su dobili kazneni udarac zbog prekršaja Amadoua na Ablineu, a Majer je bio precizni izvođač za pobjedu gostiju. Majer je u igru ušao u 60. minuti.

Nica i Nantes su odigrali 1-1. Poveli su gosti u 49. minuti golom Ignatiusa Ganaga, a izjednačio je Nicolas Pepe iz kaznenog udarca u sedmoj minuti nadoknade.

Brest je na gostovanju pobijedio Clermont sa 3-1 ostvarivši tek drugu pobjedu sezone. Gosti su poveli u 15. minuti golom Romaina Del Castilla iz kaznenog udarca. Franck Honorat je u 55. povećao prednost, a pitanje pobjednika razriješio je Jeremy Le Douaron u 68. minuti. U posljednjim trenucima susreta Jim Allevinah je ublažio poraz.

Reims je do pobjede protiv Auxerrea stigao golom Junyja Ita u 87. minuti. Prije toga Folarin Balogun je u 29. doveo domaćine u prednost, a izjednačio je Niang četiri minute kasnije.

Toulouse je vodio 2-0 protiv Strasbourga (Rouault 45, Dejaegere 56), međutim gosti su uspjeli izjednačiti, a strijelci su bili Lebo Mothiba (65) i Kevin Gameiro (73).

Na ljestvici vodi PSG sa 32 boda, ispred Lensa i Lorienta sa po 27.

Rennes je četvrti sa 24 boda, dok Marseille Igora Tudora drži peto mjesto sa 23 boda. Lille je sada šesti sa 22 boda.

REZULTATI:

• Clermont - Brest 1-3 (Allevinah 90 / Del Castillo 15-11m, Honorat 55, La Douaron 68)
  • Reims - Auxerre 2-1 (Balogun 29, Ito 87 / Niang 33)
  • Toulouse - Strasbourg 2-2 (Rouault 45, Dejaegere 56 / Mothiba 65, Gameiro 73)
  • Troyes - Lorient 2-2 (Laporte 35-ag, Lopes 61 / Diarra 50, Boisgard 81)
  • Angeres - Rennes 1-2 (Salama 53 / Gouiri 43, MAJER 90+3)
  • Nica - Nantes 1-1 (Pepe 90+7-11m / Ganaga 49)
  • Lille - Monaco 4-3 (Alexsandro 22, Cabella 39, 63, Bamba 71 / Henrique 34, Disasi 44, Ben Yedder 53)
  • Marseille - Lens 0-1 (Costa 78)
  • Montpellier - Lyon 1-2 (Wahi 70 / Aouar 33, Lacazette 90)
  • Ajaccio - PSG 0-3 (Mbappe 24, 82, Messi 78)