HRVATI U EUROPI

Križanac sa Zenitom uspješan, ostali - nula bodova

01.10.2010 u 10:16

Ne računajući utakmice Hajduka i Dinama protiv Anderlechta i PAOK-a, još su četvorica hrvatskih nogometaša sa svojim klubovima sudjelovala u susretima drugoga kola Europske lige. Većina njih je doživjela poraze, tek je Križanac očekivano bio uspješan sa Zenitom protiv AEK-a

U susretima drugog kola Europske lige pored igrača Dinama i Hajduka nastupilo je još nekoliko hrvatskih nogometaša. Zanimljivo, ne računajući PAOK-ovog golmana Krešića, samo je Ivica Križanac bio uspješan sa Zenitom. Ostali ili su izgubili sa svojim klubovima ili nisu niti bili u postavi. Najgore je stradao Manuel Pamić u Moskvi, a najzvučniji poraz je Ogija Vukojevića na gostovanju kod Sheriffa. Taksativno, evo kako su igrali i kakav su uspjeh požnjeli Hrvati u Europskoj ligi:

Ivica Križanac odigrao je svih 90 minuta za Zenit koji je na svom travnjaku pobijedio AEK 4:2.
Manuel Pamić je odigrao svih 90 minuta za prašku Spartu koja je u Moskvi izgubila od CSKA 0:3.
Dario Krešić je branio za PAOK u pobjedi protiv zagrebačkog Dinama 1:0.
Ivan Perišić je odigrao cijeli susret za Club Brugge koji je na gostovanju izgubio od Villarreala 1:2.
Ognjen Vukojević igrao je cijeli susret za kijevski Dynamo koji je na gostovanju kod Sheriffa izgubio 0:2.
Nikola Pokrivač nije nastupio za Red Bull Salzburg koji je na gostovanju izgubio od Lecha 0:2.
Domagoj Vida nije nastupio za Bayer Leverkusen na gostovanju kod Atletico Madrida (1:1).
Bivši hrvatski reprezentativac Joe Didulica nije branio za AZ koji je teško stradao na gostovanju kod BATE Borisova 1:4.