BUNDESLIGA

Kramarić trpa, zabio gol u slavlju Hoffenheima; Bayern i Niko Kovač se provukli

Hrvatski napadač Andrej Kramarić, koji je u prošlom kolu u svom prvom nastupu nakon četiri mjeseca pauze bio strijelac za Hoffenheim u pobjedi protiv Schalkea, u subotu je u 9. kolu Bundeslige zatresao mrežu na gostovanju kod Herthe

Hoffenheim je nakon prvog poluvremena vodio 2-0 golovima Locadije (33) i Kramarića (38), koji je pogodio glavom nakon kornera. Hertha, koju vodi hrvatski trener Ante Čović, uspjela je poravnati preko Dodija Lukebakija (55) i Salomona Kaloua (69). No, Hoffenheim ipak dolazi do treća uzastopne pobjede, Benjamin Hübner u 79. minuti zabija za konačnih 3-2.

Kramarić je još dva puta bio blizu da se upiše u strijelce, njegov pokušaj glavom u 19. minuti bio je trunku neprecizan, a u 79. minuti uspio je intervenirati vratar domaćina.

Nakon kikseva u prošle dva kola, poraza od Hoffenheima i remija sa Augsburgom, nogometaši Bayerna su uspjeli dobiti novaka u ligi Union Berlin sa 2-1 golovima Pavarda (13) i Lewandowskog (53), ali gosti nisu iskoristili penal. Ivan Perišić bio je u početnoj postavi Bayerna i igrao je do 76. minute, te je skrivio penal, kojeg su gosti u 58. minuti prokockali, jer je udarac Sebastiana Anderssona obranio Manuel Neuer.

• +5
Bundesliga, Bayern - Union Berlin Izvor: EPA / Autor: PHILIPP GUELLAND

Lewandowski je ove sezone u domaćem prvenstvu, kupu i Ligi prvaka zabio u svakoj utakmici u kojoj je igrao, u 14 susreta postigao je 19 golova.

Nakon jadne partije i poraza od Intera u Ligi prvaka, u ruhrskom derbiju nogometaši Borussije Dortmund su u Gelsenkirchenu protiv Schalkea odigrali 0-0. No, ugodno iznenađenje su igrači Freiburga, koji su se pobjedom 2-1 protiv favoriziranog Leipziga probili na drugo mjesto Bundeslige.

Dan ranije u prvoj utakmici 9. kola Mainz je svladao Koeln sa 3-1, a večeras Bayer Leverkusen dočekuje Werder.