zadar izgubio u podgorici

Košarkaši Cibone čak 11 godina čekali su na pobjedu kod Partizana u Beogradu; i napokon je dočekali

06.03.2021 u 21:41

Košarkaši Cibone u dvoboju 20. kola regionalne ABA lige kao gosti u Beogradu su svladali Partizan sa 90:87 (24:19, 13:17, 21:23, 22:21; 10:7) nakon produžetka. Košarkaši Zadra pak izgubili su na gostovanju kod Budućnosti u Podgorici s visokih 75:98 (15:22, 18:21, 18:23, 24:32).

Cibona je do pobjede protiv Partizana u Beogradu nakon 11 godina stigla u vrlo neizvjesnoj završnici u kojoj su oba sastava imala nekoliko prilika privesti susret u svoju korist.

U junaka pobjede zagrebačkog sastava izrastao je Mateo Drežnjak koji je sedam od svojih devet koševa postigao u produžetku. Drežnjak je s dva prodora na početku dodatnih pet minuta odveo Cibonu do vodstva 84:81 dok je Planinić s dva pogođena slobodna bcanja povisio na 86:81 1:50 minuta prije kraja. Ipak, Partizan je nakon pogreške Prkačina 10 sekundi prije kraja kod prednosti Cibone 89:87 imao novu šansu za povratak, ali je Thomas umjesto da šutira tricu napravio pogrešku u vođenju. Potom je Drežnjak pogodio jedno od dva slobodna bacanja za 90:87, no Partizanu je ostalo još samo toliko vremena da Dangubić pokuša tricu za izjednačenje sa svoje polovice koju nije pogodio.

Inače, Cibona je u drugoj četvrtini stigla do prednosti 35:24, no u posljendjih pet minuta prvog poluvremena dopustila je Partizanu da se serijom 12:2 približi na minimalni zaostatak. Posebno je teško bilo prihvatiti primljenu tricu sa zvukom sirene iako je sedam sekundi prije kraja Cibona bila u napadu na polovici Partizana.

Odličnom igrom sredinom četvrte četvrtine Cibona je četiri minute prije kraja povela sa 74:69, no uslijedile su trice Trifunovića i Dangubića te koš uz dodatno slobodno bacanje Thomasa za preokret Partizana koji je u posljednje dvije minute ušao s vodstvom 78:74.

Košem Radovčića te slobodnim bacanjem Planinića Cibona se primakla na 78:77 te kod tog rezultata imala napad u posljednjoj minuti, no uslijedio je ishitreni pokušaj trice Nakića koji nije bio precizan. Jaramaz je potom pogodio oba slobodna bacanja za 80:77 za Partizan, ali produžetak je osigurao Nakić svojom sedmom tricom na utakmici.

Cibonu su do vrijedne pobjede u Beogradu predvodili Roko Prkačin i Toni Nakić sa po 23 koša, a kapetan Prkačin je sakupio i 10 skokova, dok je najefikasniji u redovima Partizana bio Uroš Trifunović sa 20 ubačaja.

Cibona je sada na omjeru pobjeda i poraza 7-11, dok je Partizan pao na 7-12.

Košarkaši Zadra u istom su kolu regionalne košarkaške ABA lige izgubili na gostovanju kod Budućnosti u Podgorici s visokih 75:98 (15:22, 18:21, 18:23, 24:32).

Zadrani niti u jednom trenutku nisu ozbiljnije zaprijetili mnogo kvalitetnijem domaćinu koji je iz minute u minutu povećavao svoju prednost sve do 87:57 pet minuta prije kraja. U samoj završnici Zadrani su ipak malo ublažili poraz.

Dominik Mavra je sa 17 koševa bio najefikasniji kod Zadra koji je sada na omjeru pobjeda i poraza 6-11, dok je Melvin Ejim ubacio 17 poena za Budućnost koja je sada na 14-3.