PEKINŠKA PATKA

Kohlschreiber razoružao Ivu Karlovića

05.10.2009 u 09:58

Najbolji server svijeta Ivo Karlović zaustavljen je na početku turnira u kineskom Pekingu. Bolji od hrvatskog tenisača bio je Nijemac Philipp Kohlschreiber 7:6(6), 4:6, 6:1

Iako je Ivo u jedinom dosadašnjem ogledu bio bolji od Nijemca, nije nikakvo čudo to što je Kohlschreiber prošao dalje. Ipak, rezultat trećeg seta bode u oči, jer Karloviću se poraz 6:1 ne događa često.

U prvom je setu odlučila lutrija 13. igre, dok je u drugom Ivo jednim breakom izjednačio rezultat. Dotada je Kohlschreiber izborio i propustio samo jednu loptu za obrat, no u trećem setu potpuno je razoružao najvišeg igrača svijeta.

Karlović je od 17 servisa u toj dionici pogodio impresivnih pet asova (ukupno 27), no od ostalih 12 poena uzeo je samo tri i stoga nije imao realnih izgleda za prolaz. Nijemac je servirao dovoljno dobro i nakon gotovo dva sata izborio drugo kolo.

Na istom turniru nastupaju Marin Čilić i Ivan Ljubičić.