STARA DAMA MEĐU 16

Juventus slomio kapetana Ćorluku i Ruse u sudačkoj nadoknadi; Ronaldo nije skrivao bijes kad je zamijenjen

06.11.2019 u 21:07

U četvrtom kolu Lige prvaka Juventus je slavio kod moskovskog Lokomotiva 2:1 i izborio osminu finala najjačeg Uefinog natjecanja

Kapetan domaćina Vedran Ćorluka i igrači moskovskog kluba nisu uspjeli zaustaviti moćni Juventus iako su bili jako blizu te većinu utakmice ravnopravni, a presudio im je pogodak u sudačkoj nadoknadi.

'Stara dama' je povela u 4. minuti pogotkom Aarona Ramseyja koji je zabio 300. gol za Juventus u Ligi/Kupu prvaka u povijesti, a postao je i prvi Britanac koji je bio strijelac za talijansku momčad ikad u ovom natjecanju. Ronaldo je šutirao iz slobodnog udarca iz velike daljine, vratar domaćih Guilherme propustio je loptu kroz noge, a pogodak je na gol-liniji potvrdio Aaron Ramsey.

Veselje gostiju trajalo je tek osam minuta, a onda je Lokomotiv razveselio Mirančuk. Prvo je udarcem glavom pogodio lijevu vratnicu, a potom je odbijenu loptu proslijedio u praznu mrežu

U 81. minuti Sarri se usudio zamijeniti Cristiana Ronalda s s Dybalom, a po običaju to Portugalac nije dobro prihvatio te je kod izlaska s terena uputio neke riječi svojem treneru. Sigurno za to neće biti kažnjen...

I onda kobni trenutak za domaćina. Igrala se treća minuta sudačke nadoknade, Higuain je asistirao Douglasu Costi koji je probio obranu Rusa te postigao gol za pobjedu 2:1.

• +4
Lokomotiv - Juventus, 4. kolo Lige prvaka, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: SERGEI ILNITSKY

Inače, Cristiano Ronaldu je ovo bila 174. europska klupska utakmica po čemu se po broju nastupa izjednačio s Paolom Maldinijem, a Portugalac sada lovi rekord, koji drži vratar Real Madrida Iker Casillas, koji je odigrao 188 utakmica u Europi nastupajući za Real i Porto. Vedran Ćorluka je odigrao cijelu utakmicu za Lokomotiv.

Na ljestvici vodi Juventus s 10 bodova, Atletico ima 7, Lokomotiv 3, a Bayer je bez bodova.