JELAVIĆ NA TERENU

Jelavić asistent za pogodak, Celtic se osramotio

21.08.2011 u 18:58

U susretu petog kola škotskog nogometnog prvenstva Rangers je na gostovanju pobijedio Motherwell 3:0, dok je Celtic kod kuće izgubio od St. Johnstonea 0:1

Golove za Rangers zabili su Steven Naismith (20), Kyle Lafferty (45) i Greg Wylde (85). Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić igrao je za Rangers do 88. minute kada ga je zamijenio David Healy.

Celtic je protiv St. Johnstonea uputio 18 udaraca prema vratima Petera Enckelmana, a imao je i jedanaesterac kojeg je u trećoj minuti promašio Kris Commons. Gosti su imali samo tri udarca, no ipak su osvojili tri boda. Strijelac jedinog gola bio je Dave MacKay u 60. minuti.

Na ljestvici vodi Rangers sa 10 bodova koliko ima i Motherwell, no Rangers ima utakmicu manje. Celtic je treći sa devet bodova.