JUVE VEĆ SLAVI

Je li ovo gol vrijedan titule prvaka Italije?

10.03.2013 u 17:39

Pogotkom u sudačkoj nadoknadi nogometaši Juventusa su u 28. kolu Serije A pobijedili Cataniju 1-0 i napravili možda i ključni korak ka obrani naslova

Juventus se pred svojim navijačima dugo mučio protiv Catanije, a kad se već činilo da će se morati zadovoljiti samo s bodom, u prvoj se minuti sudačke nadoknade ukazao Emanuele Giaccherini i iz jedne gužve donio 'staroj dami' važnu pobjedu. Zanimljivo samo dvije minute ranije je Giaccherini opravdano dobio žuti karton zbog pokušaja iznuđivanja penala. Juventusu je ovo, inače, bio već četvrti prvenstveni pogodak ove sezone u sudačkoj nadoknadi.

Napoli je i peto kolo zaredom ostao bez pobjede, a strijelci su za Chievo u Veroni bili Boukary Drame u 12. i Cyril Thereau u 43. minuti. Tračak nade gostima se ukazao u 58. minuti kada je Edinson Cavani izborio jedanaesterac, ali ga je potom sam i promašio. Bio mu je to sedmi nerealizirani penal u Seriji A od 22 koliko je do sada izveo. Spomenimo još da u sastavu Napolija nije bilo našeg Josipa Radoševića.

Nogometaši Atalante su napravili novi važan korak ka ostanku u ligi, a istodobno su još koji centimetar bliže ispadanju gurnuli Pescaru. Atalanta je slavila s 2-1 golovima Germana Denisa, najprije u 34. minuti s bijele točke, a potom i u 67. minuti. Pescara je, inače, vodila od 24. minute zahvaljujući Gaetanu D'Agostinu. Naš Marko Livaja je igrao do 71. minute za Atalantu u čijem kadru nije bilo Igora Budana. Ante Vukušić je, pak, odradio cijeli dvoboj za Pescaru koju je prvi put vodio novi trener Cristian Bucchi.

Spomenimo još da je Cagliari pobijedio Sampdoriju s 3-1 hat-trickom Segunda Ibarba. Tri je pogotka zabio i bivši napadač Juventusa Amauri u pobjedi Parme protiv Torina (4-1).