nba liga

Ivica Zubac odigrao sjajnu utakmicu, ali nije mogao zadržati Antetokounmpa; Lakersi 'slomili' Blazerse

07.12.2019 u 09:10

Košarkaši Milwaukee Bucksa su pred svojim navijačima svladali Los Angeles Clipperse 119:91, a hrvatski centar Ivica Zubac bio je najbolji igrač gostujuće momčadi s 14 koševa, 12 skokova i dvije asistencije...

Dragan Bender nije ulazio u igru kod Bucksa za koje je Giannis Antetokounmpo na svoj 25. rođendan postigao 27 koševa uz 11 skokova.

Bucksima je ovo bila 14. pobjeda u nizu, s 20 pobjeda i tri poraza trenutno su najbolja momčad Istoka. Clippersi su na omjeru 16-7 te su četvrti na Zapadu, a ovo im je bio uvjerljivo najteži poraz ove sezone.

Portland je na svom parketu uvjerljivo poražen od Los Angeles Lakersa 136:113, a Mario Hezonja je za domaću momčad za 17 minuta ubacio četiri koša te imao dva skoka i jednu asistenciju.

Anthony Davis je bio najefikasniji u pobjedničkoj momčadi. 'Obrva' je ubacio 39 koševa, a dodao je i devet skokova. LeBron James se zaustavio na 31 košu, sedam skokova i osam asistencija. Lakersima je ovo bila 20. pobjeda u sezoni...

Kod Blazersa je najefikasniji bio Damian Lillard koji je ubacio 29 koševa, a 17 koševa i 10 skokova je dodao Whiteside, dok su po 15 ubacili Simons, McCollum i Carmelo Anthony.

Na utakmici se ozlijedio košarkaš Blazersa Rodney Hood, a čini se da mu je stradala Ahilova tetiva.

U Oklahoma Cityju je domaća momčad slavila 139:127 u produžetku dvoboja protiv Minnesote koja je na nevjerojatan način propustila priliku za pobjedu. Naime, Timberwolvesi su 1.1 sekundi prije kraja vodili 121:119 i Karl-Anthony Towns je imao dva slobodna bacanja. Nakon što je promašio prvo, momčadi su napravile svaka po jednu izmjenu, ali su gosti to činilo sporo pa im je zbog odugovlačenja dosuđena tehnička pogreška. Danilo Gallinari je pogodio slobodno bacanje i smanjio zaostatak Thundera na 121:120, da bi Towns potom ubacio drugo slobodno bacanje za 122:120.

Thunder nije imao minutu odmora, već je Steven Adams izveo pravi košarkaši 'Hail Mary' i dodavanjem cijelom dužinom igrališta pronašao Dennisa Schrodera koji je uspio na vrijeme izbaciti loptu i položiti za produžetak (122:122). U dodatnih pet minuta je Thunder potpuno nadigrao demoralizirane 'vukove'.

Čak petorica igrača OKC-a završilo je s više od 20 poena, a najefikasniji je bio Chris Paul s 30. Shai Gilgeous-Alexander je ubacio 29, a Dennis Schroder 25 koševa. Steven Adams je imao 22 koša i 11 skokova, a Danilo Gallinari 21 koš. Timberwolvese su predvodili Jeff Teague s 32 i Karl-Anthony Towns s 30 koševa.

U produžetku je pobjedu iščupao i San Antonio koji je pred svojim navijačima svladao Sacramento 105:104, iako su gosti u zadnje dvije minute osnovnog dijela utakmice ušli sa devet koševa prednosti (98:89). No, u preostalom vremenu Spursi su napravili 11-2, a tricu za produžetak (100:100) u posljednjim je sekundama pogodio Marco Belinelli.

U koševima siromašnih dodatnih pet minuta za Sacramento je jedini strijelac bio Buddy Hield, a konačnih 105:104 postavio je Dejounte Murray 29.6 sekundi prije kraja, jedinim ubačajem iz igre Spursa u produžetku.

LaMarcus Aldridge je s 19 koševa i 13 skokova bio najbolji igrač San Antonija, ali pojedu su donijeli igrači s klupe, koji su ukupno ubacili 53 koša, od toga su četvorica imala dvoznamenkasti učinak. Murray je postigao 14, a Patty Mills i Jacob Poeltl po 13 koševa. Hield je sa 23 koša bio najbolji strijelac Kingsa.

U još jednom srazu momčadi iz gornjeg doma Istočne i Zapadne konferencije, Boston je 108:95 nadigrao Denver i tako zadržao besprijekoran ovosezonski učinak u TD Gardenu (9-0). Gosti nijednom na utakmici nisu bili u vodstvu, a prednost Celticsa je na polovici zadnje četvrtine došla i do 23 koša.

Domaću momčad je predvodio Jayson Tatum s 26 koševa, sedam skokova i pet asistencija. Jaylen Brown je ubacio 21, a Kemba Walker 19 koševa. Centar Denvera Nikola Jokić je odigrao najbolju utakmicu u sezoni, ali njegovih 30 koševa, 10 skokova i četiri asistencije nisu bile od pomoći Nuggetsima, jer su ostali suigrači imali skromnu napadačku večer.