• Zadnja izmjena 01.02.2009 15:25
  • Objavljeno 01.02.2009 u 11:05
Ivica Kostelić

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Premda je jedva ušao u drugu vožnju, Ivica Kostelić uspješno je završio i drugi slalomski lauf u Garmishu. Uklješteni živac u leđima onemogućio je najboljem hrvatskom skijašu novu berbu bodova, no s obzirom na okolnosti, treba biti zadovoljan i samom činjenicom da je stigao do cilja u obje vožnje

Kako je u konačnom poretku skijaša u Svjetskom kupu svaki bod važan, tako su Kostelići vjerojatno procijenili da je bolje otrpjeti jaku bol u leđima i stići do cilja u obje slalomske vožnje u Garmish-Partenkirchenu. Ivica je prvu vožnju završio kao 28., sa 2.55 sekundi zaostatka za vodećim Reinfredom Herbstom, a drugu je također odvozio s bolnim grčem na licu, no uspješno je stigao do cilja. Na kraju je osvojio izvrsno 24. mjesto.

Pobijedio je talijanski skijaš Manfred Moelgg, drugi je bio njegov sunarodnjak Giorgio Rocca (+0.29), a na treće mjesto plasirao se Austrijanac Reinfried Herbst (+0.60). Četvrtu poziciju osvojio je Francuz Jean-Baptiste Grange (+0.83). Austrijanac Benjamin Raich, najveći Kostelićev konkurent u borbi za veliki kristalni globus, završio je na 13. mjestu. Drugi hrvatski predstavnik Natko Zrnčić Dim, koji je startao s brojem 65, nije uspio izboriti drugu vožnju.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa Kostelić je i dalje prvi sa 742 boda, a slijede Grange sa 706 bodova i Raich sa 680 bodova. Slalom u Garmischu bio je posljednja utrka Svjetskog kupa prije stanke zbog SP-a, koje se od 3. do 15. veljače održava u francuskom Val d'Isereu.

Nakon završetka utrke u Garmishu, naš skijaš će avionom biti prebačen do Münchena, a zatim će nastaviti put u Švicarsku. Ovog trenutka odmor mu je najpotrebniji jer liječnici reprezentacije tvrde da ozljeda nije strašna, nego samo izuzetno bolna, te da će nakon nekoliko dana mirovanja sve biti u redu.