BEZ DUVNJAKA I KOPLJARA

Hrvatska napokon zaigrala kako zna

14.01.2011 u 17:50

Hrvatska rukometna reprezentacija večeras kreće na svoj put prema željenoj završnici SP-a. Prvi suparnik našima je Rumunjska, a nakon teške borbe u prvih 40-tak minuta naši su uspjeli stići do pobjede 27:21

Iako izbornik Goluža za ovu utakmicu neće moći računati na Domagoja Duvnjaka i Marka Kopljara, naši su rukometaši favoriti u dvoboju s Rumunjima. No, sve su to 'papirnate prognoze' koje treba potvrditi na podiju dvorane u Malmöu, gdje od 18 sati počinje ovaj dvoboj.

Krajem listopada naši su rukometaši u kvalifikacijskoj utakmici, u Karlovcu, pobijedili Rumunjsku sa 34:22, što znaći da Goluža umije kako dobiti Rumunje.

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE

KRAJ UTAKMICE
60' - Simicu pogađa za 21:27; Hrvatska je pobijedila 27:21
59' - Alilović i 12. put brani napad Rumunja
57' - Lacković pogađa za 27:20
55' - Balića je krenulo, pa zabija i od vratnice za 26:20; pobjednik je riješen
53' - Stamate sa 'pola igrališta' u skoku pogađa za 20:24; Vuković izbjegao blok i zabio za 25:20
50' - Muresan smanjuje na 19:23, na drugoj strani i Balić 'podvaljuje' loptu ispod Popescua za 24:19
49' - Štrlekova pirueta, njegov osmi gol i rezultat je 23:18
48'- nakon Alilovićeve obrane i s igračem više Hrvatska odlazi golom Buntića na plus četiri (22:18)
47' - Lacković je izborio sedmerac; Štrlek zabija kraj Popescua za 21:18
44' - Stamate održava Rumunje na život, zabija svoj šesti gol za 18:20
42' - Stamate sa deset metara pogađa za 17:20
42' - Zrnić pogađa za 19:16, a onda i Štrlek za 20:16
40' - Balić povećava na 18:15; Jurca smanjuje na 16:18
39' - Valčić pogađa za 17:15 ali i zarađuje isključenje Rumunja
38' - peti gol Štrleka (16:15)
37' - no Stamate brzo izjednačava na 15:15
36' - Vuković donosi prvu prednost našima 15:14
34' - Tonći Valčić pogađa za izjednačenje 14:14
33' - Štrlek postiže svoj četvrti gol za 13:14, a potom i Alilović brani udarac Rumunja
31' - loše otvaranje naših; Rumunji povećavaju na 14:11; Zrnić smanjuje na 12:14

KRAJ POLUVREMENA
30'- sedmerac za Hrvatsku izborio je Balić, a sa crte je precizan Štrlek na 11:12; Stamate povećava za 13:11
29'- Alilović brani, ali Zrnić promašuje zicer pa Fenici zabija za 12:10
28' - Vori je uspio smanjiti na 9:11; par sekundi kasnije i Štrlek zabija za 10:11
25' - Ghionea povećava prednost Rumunjske na plus tri (11:8)
25' - Goluža je vratio Alilovića na gol no ni on ne zaustavlja Floreu sa sedmerca za 10:8
24' - dosta nerezonski udarac Vukovića, no pronašao jeput do mreže za 8:9
23' - sada je Lackovićev udarac zaustavila vratnica
21' - unatoč igračkom manjku Vori zabija za 7:8; na drugoj strani Rumunji su izborili sedmerac ali Šego ne uspjeva zaustaviiti udarac Floree za 9:7
20' - Florea zabija svoj treći gol za 8:6 a uz to je i Balić zaradio isključenje
19' - prva tečna akcija naših koju je Zrnić završio golom za 6:7
18' - Fenici pogađa za Rumunjsku koja sada vodi 7:5
18' - razigrali se naši, obranili napad protivnika i preko Štrleka smanjili na 5:6
17' - u kontri pogađa i Vedran Zrnić (4:6)
16' - napokon i Lacković zabija (3:6)
16' - Lackovićev udarac s devet metara zaustavlja Popescu; ali zati Sadovec pogađa za 6:2
15' - Denis Buntić iz trka pogađa za smanjenje prednosti Rumunja na 2:5
14'- Balić je zaradio isključenje Simicua i sedmerac kojeg Zrnić nije uspio pretvoriti u gol
13'- Stamate opet zabija; sada je već 5:1 za Rumunjsku, pa Goluža zove prvi time-out
11'- ni Lacković ne uspjeva probiti Popescua
11'- i s igračem manje Florea uspjeva zabiti, Rumunji vode 4:1; Buntić je na drugoj strani neprecizan
10' - prvi gol Hrvatske; struijelac za 1:3 bio je Ivano Balić; uz to opet imamo igrača više
9' - Novanc povećava prednost Rumunjske na 3:0
7' - još se čeka prvio gol Hrvatske, sada je promašio Balić; na svu sreću i Alilović zaustavlja 'žute'
6' - Vori je povlačio protivnika za dres i zaradio isključenje, dosuđen je sedmerac kojeg Florea pretvara u 2:2
5' - ni Balić ne uspjeva pogoditi, ali potom je i spriječio kontru protivnika
4' - Florea je promašio sedmerac; na drugoj strani Popescu brani Zrnićev ulazak s krila
3' - Hrvatska ima igrača više, ali još jedna prigoda naših (Buntić) nije iskorištena
2' - Hrvatska je propustila prvi napad, točnije Tonći Valčić, dok Stamate pogađa za vodstvo Rumunja 1:0