kvalifikacije za ligu prvaka

Hrvati 'pogurali' Glasgow Rangerse do velikog preokreta; Čolak i Barišić novi su junaci Ibroxa

10.08.2022 u 09:12

Hrvatski napadač Antonio Mirko Čolak bio je strijelac drugog gola za Rangers u 3:0 domaćoj pobjedi Rangersa protiv belgijskog Union Saint Gilloisea u uzvratnom susretu 3. pretkola Lige prvaka kojom je škotski doprvak nadoknadio 0:2 poraz iz prve utakmice te se plasirao u play-off

Antonio Mirko Čolak je u 58. minuti najbrže reagirao na odbijanac te glavom pogodio za 2:0, čime su Rangersi poravnali ukupni omjer na 2:2. Prethodno je Tavernier u 45. minuti iz kaznenog udarca pogodio za 1:0, dok je prolazak škotskom klubu osigurao Tillman u 78. minuti.

Čolak je igrao do 80. minute, dok je Borna Barišić proveo svih 90 minuta na terenu za Rangerse.

Rangersi će u 4. pretkolu igrati protiv PSV-a iz Eindhovena koji je nakon produžetka izbacio Monaco. Konačni rezultat bio je 3:2 za PSV, nakon 90 minuta je bilo 2:2, a kako je i prvi susret u Monte Carlu okončan remijem 1:1, igralo se dodatnih pola sata.