a sad adio...

Hokejaši Medveščaka avanturu u EBEL ligi završili još jednim katastrofalnim porazom

  • Autor: Ivan Žurić/Hina
  • Zadnja izmjena 03.02.2019 21:02
  • Objavljeno 03.02.2019 u 21:03
tportal

Izvor: Pixsell / Autor: Dalibor Urukalovic/PIXSELL

Na oproštaju od regionalne EBEL lige hokejaši Medveščaka su u Ledenoj dvorani Doma sportova izgubili od Orli Znojma 11:2. Tako su natjecanje završili na posljednjem mjestu sa šest pobjeda i čak 35 poraza...

'Medvjedima' je ovo bila posljednja utakmica sezone, jer je na nedavnoj Glavnoj skupštini lige odlučeno kako zagrebački sastav neće igrati međurundu u kojoj se love pozicije za play-off.

Vrlo lako bi se moglo dogoditi da je ovo za Medveščak bila, ne samo posljednja utakmica ove sezone, već i uopće u EBEL ligi. Još je neizvjesno hoće li i klub kao takav opstati, a ako se i održi pitanje je u kojoj će se ligi natjecati sljedeće sezone...

Na kraju 'Medveščakova zimske bajke' češki sastav nije imao previše milosti i na koncu je slavio sa uvjerljivih 11:2.

  • +10
  • +7

EBEL liga, 44. kolo, KHL Medveščak Zagreb - HC Orli Znojmo

Izvor: Pixsell / Autor: Dalibor Urukalovic/PIXSELL

Golove za Znojmo zabili su Spacek (2:27), Matus (7:11), Nemec (7:48), Sedlak (10:24), Stretch (24:50, 29:49, 54:44)), Hlava (28:42), Lattner (32:38), Kalus (39:04) i Luciani (51:15), dok su golove za Medveščak zabili Jačmenjak (6:38) i Jarcov (55:23).

Na ljestvici vode Moser Medical Graz99ers i Vienna Capitalsi sa po 87 bodova, dok je KAC treći sa 83 boda.

Austrija 1. liga

Dornbirn-Graz5:6 pr.
Medveščak-Znojmo2:11
Villach-Bolzano6:4
Linz-Klagenfurt1:2
Innsbruck-Vienna Capitals1:4
Alba Volan-Red Bull Salzburg6:3
Utk.Pob.P+P-Izg.Bod.
1.Graz4423821187
2.Vienna Capitals4424551087
3.Klagenfurt4422731283
4.Red Bull Salzburg4421451476
5.Bolzano4422261476
6.Alba Volan4419651474
7.Linz4420251769
8.Znojmo4419132162
9.Dornbirn4417271862
10.Innsbruck4413841959
11.Villach448522936
12.Medveščak446033521

Sljedeće utakmice