ht prva liga

Šok na Rujevici; Gorica je 'otjerala' Matjaža Keka, sad je dobro uzdrmala Igora Bišćana

03.02.2019 u 19:49

U posljednjoj utakmici 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica je na Rujevici pobijedila Rijeku 3:1...

Rijeka je u utakmicu ušla puno agresivnije te je svoju dominaciju potvrdila već u 6. minuti utakmice.

Nakon sjajnog ubačaja Mamića zabio je Acosty, a tom je golu izravno kumovala i loša reakcija gostujućeg golmana Kahline.

Izvor: Društvene mreže / Autor: vimeo

No, gosti nisu potonuli, dapače. Gorica je nastavila sa svojom upornom igrom i to se isplatilo u 30. minuti. Za 1:1 zabio je Zwolinski iz penala nakon što je Župarić u šesnaestercu Rijeke srušio Čabraju. Penal je bio 'čist kao suza'.

U nastavku utakmice došlo je do potpunog preokreta. Rijeka je krenula po pobjedu, ali Gorica je iskoristila svoje prilike i šokirala momčad Igora Bišćana.

Prvo je u 57. minuti za 2:1 vodstvo Gorice zabio Dvorneković nakon izvrsnog ubačaja Mtchedslishvilija.

Utakmica je odlučena u samom finišu, u 86. minuti je nakon sjajne polukontre za konačnih 3:1 zabio Lovrić.

Gorica je tako zadržala peto mjesto ljestvice te se sada Osijeku, Lokomotivi i Rijeci približila na četiri boda zaostatka.

• +10
Hrvatski Telekom Prva liga, 19. kolo, HNK Rijeka - HNK Gorica Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletic/PIXSELL

Napomenimo kako je ovo prvi domaći poraz Rijeke ove sezone u Hrvatski Telekom Prvoj ligi, dok su gosti iz Velike Gorice došli do respektabilne sedme gostujuće pobjede. Rijeka je sredinom tjedna odigrala 1:1 u zaostaloj utakmici iz jesenskog dijela sezone kod Slaven Belupa, a sada je na svom terenu doživjela poraz od Gorice... Od šest mogućih bodova na startu drugog dijela sezone momčad Igora Bišćana osvojila je samo jedan jedini bod.

Loše su to vijesti za Bišćana, posebice ako se zna da je Matjaž Kek s klupe Rijeke odstupio nakon što je u prvom dijelu sezone, 6. listopada prošle godine, u Velikoj Gorici izgubio 2:1...

Osijek-Hajduk0:1
Rijeka-Gorica1:3