bundesliga

Hertha stigla do druge uzastopne pobjede; sjajna partija BiH veterana Vedada Ibiševića

29.09.2019 u 22:08

Hrvatski nogometni trener Ante Čović, koji vodi berlinsku Herthu, može lakše disati nakon što je u nedjelju u 6. kolu Bundeslige slavio u gostima kod Kölna 4:0...

Dvostruki strijelac bio je reprezentativac BiH Vedad Ibišević (59, 62), a po jedan gol dodali su Javairo Dilrosun (23) i Dedryck Boyata (83).

Ibišević je u igru ušao u 58. minuti, a u prvom dodiru s loptom je i zabio za vodstvo Herthe 2:0. Treba reći i da je Köln od 41. minute imao igrača manje, jer je stoper Jorge Mere zbog grubog prekršaja dobio crveni karton.

Čoviću je prijetio otkaz budući da je u prva četiri kola osvojio samo jedan bod, ali s dvije pobjede u nizu pritisak na trenera se smanjio.

• +5
Bundesliga, Paderborn - Bayern Izvor: EPA / Autor: SASCHA STEINBACH

Freiburg je u gostima kod Fortune Düsseldorf stigao do vrijedne pobjede 2:1. Poveli su domaći golom Henningsa u 42. minuti, no samo tri minute kasnije izjednačio je Schmid. Pobjedu Freiburgu donio je Waldschmidt golom za 2:1 u 81. minuti. Bila je to četvrta pobjeda sjajnog Freiburga u novoj sezoni koji za vodećim Bayernom zaostaje samo jedan bod...