ht prva liga

[VIDEO]: Kiks Hajduka u Puli; 'bili' u gostima kod Istre osvojili samo bod, ali su i dalje ostali na vrhu prvenstvene ljestvice

29.09.2019 u 21:29

U posljednjoj utamkici 10. kola Hrvatski Telekom Prve lige Istra i Hajduk u Puli su odigrali 1:1...

U ne previše atraktivnom dvoboju na pulskom stadionu Aldo Drosina, Hajduk se zadržao na vrhu ljestvice, ali je propustio priliku za sedmu ovosezonsku pobjedu. Istra je pak uspjela prekinuti niz od 11 uzastopnih poraza u međusobnim utakmicama s Hajdukom, a i jedini je domaćin koji je u ovom kolu došao do gola i boda.

'Bili' su zaprijetili već u prvoj minuti utakmice kada je nakon ubačaja Caktaša glavom šutirao Jradi, ali njegov udarac vrlo dobro brani Čondrić.

Domaćini su zaprijetili u 14. minuti kada je Grujević nakon prodora pucao s dvadesetak metara, no taj pokušaj odlazi pored gola.

Ponovno su nogometaši Istre bili u prilici u 34. minuti kada je Čuže prošao po desnoj strani, ali njegov ubačaj ne dolazi do suigrača. Baš suprotno, Hajduku se nakon toga odmah otvorila prilika za kontru. Jakoliš je odlično povukao s vrha svog šesnaesterca, oslobodio se nekoliko protivničkih igrača te, nakon što je u solo akciji pretrčao više od polovice terena, upošljava Caktaša. A on je opalio s ruba šesnaesterca i u toj 34. minuti preciznim i snažnim udarcem pogodio donji lijevi kut Istrinog gola. Bio je to Caktašev četvrti gol ove sezone u prvenstvu.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

Domaćini su do izjednačenja mogli doći već u 41. minuti, ali udarac Bušnje sigurno brani Posavec.

Nakon opasne akcije Istre u 51. minuti ponovno je Hajduk dobio priliku za kontru. Bila je to kopija akcije za prvi gol, i ovaj put je Jakoliš osvojio veliki prostor i pronašao Caktaša, ali njegov udarac je neprecizan...

Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo, NK Istra 1961 - HNK Hajduk Izvor: Pixsell / Autor: Dusko Marusic/PIXSELL

Hajduk je nastavio s pritiskom, u 55. minuti nakon ubačaja iz kuta Juranovića loptu u gol nisu uspjeli ugurati Ismajli, Jakoliš i Simić, a kapetan Hajduka je zaprijetio i minutu kasnije kada je pucao s dvadesetak metara. Sjajni golman Istre Čondrić taj pokušaj spremno izbacuje u korner.

Pravu majstoriju i najavu dramatične završnice vidjeli smo u u 60. minuti kada se Lončar majstorski petom oslobodio svog čuvara, ali Posavec je spreman i brani njegov udarac.

Istra je izjednačila u 79. minuti nakon odlične akcije. Čuže je uputio povratnu loptu koju je propustio Obeng, a loptu potom u gol sa šesnaest metara zakucava Stefan Lončar.

Domaća momčad je strpljivo čekala svoju priliku za izjednačenje i dočekala je u 79. minuti, kad je Mario Ćuže prošao po lijevoj strani, ubacio u sredinu, a tu je loptu propustio Obeng, da bi na nju natrčao crnogorski reprezentativac Stefan Lončar i s ruba šesnaesterca poslao ju u lijevi gornji kut za 1:1.

Samo dvije minute poslije Puljani su mogli i povesti, ali je golman Hajduka Posavec odlično reagirao, obranio šut Ćužea s četiri metra i tako vjerojatno donio bod Hajduku.

Utakmicu na stadionu Aldo Drosina sudio je Fran Jović iz Zagreba.

Inter Zaprešić-Gorica0:2
Istra 1961-Hajduk1:1