ht prva liga

Hajduk je četiri godine čekao na pobjedu u Osijeku; Caktaš prekinuo prokletstvo 'bilih'

03.02.2019 u 17:43

U utakmici 19. kola Hrvatski Telekom Prve HNL Hajduk je na gostovanju pobijedio Osijek 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Mijo Caktaš koji je tako 'bilima' donio pobjedu u Gradskom vrtu na koju su željno čekali još od 8. ožujka 2015. godine

'Bili' su u Osijek stigli s jednom jedinom željom - ne izgubiti. Uz to su na travnjak Gradskog vrta istrčali u - crnom kompletu dresova, ni 'B' od 'bilih... Ali, na kraju je i ta promjena - upalila!

Pa ipak, utakmicu je bolje otvorio domaćin. Osijek je na startu zaprijetio preko Hentyja, Bočkaja i Bobana. Nije ni Hajduk mirovao, u 11. minuti Nejašmić je opalio, ali lopta je otišla pored gola domaće momčadi...

Do kraja poluvremena redale su se prilike na obje strane, a najbolju je za Hajduk propustio Kalik u 34. minuti kada je pucao pored domaćeg gola.

• +9
Hrvatski Telekom Prva liga, 19. kolo, Osijek - Hajduk Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Gosti su do prednosti stigli na startu drugog dijela. Najprije je domaći golman Malenica obranio sjajnu priliku Tudora, a onda iz kornera ‘bijeli’ stižu do vodstva.

Gyurcso je izveo korner, Jairo glavom proslijedio loptu za Miju Caktaša koji u 49. minuti utakmice zabija za vodstvo - u ovoj utakmici 'crnog' Hajduka 1:0. Bio je to šesti Caktašev gol ove sezone u HT Prvoj ligi.

Izvor: Društvene mreže / Autor: vimeo

Do kraja utakmice Osijek je pokušavao stići do izjednačenja, a najbolju priliku propustili su u 70. minuti. Pucao je Špoljarić, ali Fran Tudor je blokirao njegov udarac.

Imao je i Hajduk 'mrtvaca', u 58. minuti je Mikulić pucao glavom, a loptu je s gol-crte izbio Henty i tako spasio siguran gol.

Na kraju napomenimo kako je ovo tek treća gostujuća pobjeda Hajduka ove sezone u HT Prvoj ligi.