njemu nikad dosta

Svi mu se smiju; nećete vjerovati zbog čega je legendarni Steven Gerrard pobjesnio na suce

03.02.2019 u 17:11

Momčad Glasgow Rangersa dobro se drži u škotskom prvenstvu, na drugom je mjestu, sa šest bodova manje od vodećeg Celtica, te dva više od trećeg Aberdeena. U subotu su Rangersi slavili 4:0 protiv najlošije momčadi lige St. Mirrena, a čak su tri gola zabili iz penala...

Trenerima je teško biti objektivan, jasno je to svima koji prate nogomet, ali trener Glasgow Rangersa Steven Gerrard našao se na meti kritičara nakon poprilično nepromišljenih izjava.

Njegova je momčad u subotu u 24. kolu škotskog prvenstva pred svojim navijačima pobijedila posljednje plasirani St. Mirren 4:0. Uvjerljiva pobjeda Rangersa, reklo bi se... No, znakovito je kako su domaćini tri gola zabili iz penala, a ukupno im je na susretu dosuđeno čak četiri penala! Prvo je kapetan James Tavernier već u 3. minuti zabio s 11 metara za 1:0, onda je u 26. minuti dosuđen i drugi penal kojeg je Tavernier - promašio. U 55. minuti za Rangerse je dosuđen i treći penal, Tavernier je ponovno pucao i - zabio. Četvrti jedanaesterac dosuđen je u 80. minuti, a zabio ga je Jermain Defoe.

Da, četiri su puta Rangersi imali priliku zabiti iz najstrože kazne, ali ni to nije bilo dovoljno Gerrardu koji se nakon utakmice obrušio na suce.

• +3
Europska liga, 2. pretkolo: Rangers - Osijek Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

'Nekad dobiješ penal, nekad ne...', započeo je Gerrard nakon utakmice i nastavio:

'Mi smo ih danas imali četiri. Ali... Sudac nije vidio i peti jedanaesterac za moju momčad. Bio je prekršaj na Morelosu u šesnaestercu St. Mirrena i sudac je morao pokazati na bijelu točku. Ali nije...'

Realno, vjerojatno je i sucu više bilo neugodno, nije želio 'masakrirati' nemoćne goste. A Gerrard je zbog ovih izjava postao predmet sprdnje i ismijavanja na društvenim mrežama, sljedeći mu dani neće biti baš laki.