LOV NA EUROPSKU LIGU

GOOOOOL! Rijeka je u Europskoj ligi

29.08.2013 u 17:40

Rijeka igra uzvratnu utakmicu četvrtog pretkola Europske lige kod Stuttgarta. Momčad s Kantride stigla je s prednošću od 2:1, a sve što se događa u drugih 90 minuta pratite u tekstualnom prijenosu na tportalu

Stuttgart: Ulreich, Schwaab, Rocker, Boka, Rudiger, Kvist, Trore, Gentner, Harnik, Ibišević, Cacau

Rijeka: Vargić, Škarabot, Tomečak, Lešković, Marić, Alispahić, Kvržić, Maleš, Pokrivač, Benko, Sharbini

Stuttgart - Rijeka 2:2

90+4 - kraj
90+2' - GOOOOL - 2:2 kontra Rijeke i gol Mujanovića
90' - Lešković je spasio čisti gol Stuttgarta, opet je vrebao Ibišević
88' - mala gužva, Benko je lagano gurnuo vratara Ulreicha koji je teatralnim padom pokušao iznuditi crveni karton riječkog napadača
82' - pritisak Stuttgarta, ali bez opasnoszi po Vargića
75' - GOOOOOL - 2:1 - Traoreov ubačaj, a s nekoliko metara gurnuo ju je u mrežu Ibišević
73' - ne može domaćin nikako napraviti jači pritisak protiv Rijeke koja odlično reagira, a Kek je i osvježio momčad Močinićem i Mujanovićem
67' - Traoreov prolaz pa prizemni udarac s 20 metara i krajnjim naporom Vargić odbija u korner
64' - nova pogreška Stuttgartove obrane, a Kvržić je pucao iz voleja zamalo pored gola
60' - Werner je pobjegao riječkoj obrani, ali je s lijeve strane šutirao slabo u Vargića
56' - Tomečak je požutio nakon prekršaja na Werneru koji je zamijenio Harnika
53' - Kvržić je provozao njemačku obranu, a njegov udarac je obranio Ulreich, u nastavku akcije Tomečak je s 18 metara pucao preko grede
47' - udarac Sharbinija koji je jedva u korner skrenuo Ulreich
46' - ubačaj Traorea, ali Ibišević s nekoliko metara loptu šalje pored Vargićeve desne vratnice
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' - kraj prvog poluvremena
38' - Vargić je obranio zicer Traoreu
34' - GOOOOOL - 1:1 - Gentner je lobao Vargića, brz povratak Nijemaca

Gentner je na čudesan način izjednačio

30' - GOOOOOL - 0:1 - duga lopta Alispahića, pogriješila je obrana Stuttgarta zajedno s golmanom i Benko je gurnuo loptu u praznu mrežu

Benko je Rijeku doveo u vodstvo

27' - Vargić je vraćenu loptu napucao u Harnika kojem je srećom pobjegla
26' - povratna lopta za Traore koji usamljen sa 16 metara puca pored gola
24' - gužvu je napravio Traore, ali je u mat poziciji ipak blokiran
19' - ubačaj Cacaua, loptu je primio Boka, pokušao je atraktivno, ali je Vargić koncentriran
19' - Harnik je izbjegao zaleđe, ali je Vargić bio brži
14' - oštar ubačaj Alispahića, a branič 'švaba' umalo je zatresao vlastitu mrežu
10' - još nema udarca u okvir gola, a opasna kombinacija Cacau - Harnik je završila pored lijeve vratnice
7' - mirna utakmica, ali je Stuttgart prisilio Rijeku na bunker, gosti teško izlaze sa svoje polovice
3' - Rijeka je zasad dobila rat na tribinama, a na terenu Nijemci pritišću
1' - počela je utakmica

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Može li Rijeka nastaviti svoj sjajan niz? Družina kojom kormilari slovenski stručnjak Matjaž Kek ove sezone nije izgubila službenu utakmicu (sedam u prvenstvu i pet u Europi), a ukoliko i u 13. ogledu ostane neporažena ostvarit će povijesni uspjeh – nastup u skupinama Europske lige.

Iako je s druge strane njemački velikan Stuttgart, Rijeka nije bez šanse, ne samo zbog prednosti od 2:1 iz prvog susreta, nego i zato što u svlačionici hrvatskog predstavnika vlada odlična atmosfera, za razliku od 'švaba', koji su zbog slabih rezultata, uoči ovog dvoboja, otkazali treneru Bruni Labbadiji te doveli Thomasa Schneidera.

'Imamo puno problema s ozljedama, ali budite uvjereni da na Mercedes Benz Arenu istrčati najboljih mogućih jedanaest. Puno je truda uloženo i znoja proliveno svih nas u klubu da bi tu došli. I zašto bi se sada bojali ili imali tremu. Na Kantridi smo pokazali da znamo igrati, da možemo puno trčati i da možemo biti koncentrirani i da ova momčad u svakom momentu svakoj ekipi može dati gol. I reći ću nešto prvi put javno, ova ekipa ima takav potencijal da mnogi ne znaju pravu istinu,' rekao je Kek.