GOOOL! Talijani u završnici stigli do pogotka vrijednog trijumfa

U drugom kolu skupine E nogometaši Italije igraju u Toulouseu protiv Švedske i pokušat će joj uzvratiti za ono što se dogodilo 2004. godine na Euru u Portugalu...

Sastav Italije: Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Candreva, Parolo, De Rossi, Giaccherini, Florenzi; Pellè, Eder

Sastav Švedske: Isaksson, Johansson, Lindelöf, Granqvist, Olsson, Larsson, Ekdal, Kallström, Forsberg, Guidetti, Ibrahimovic

EP u nogometu, skupina F

Italija – Švedska 1:0

Tijek utakmice

90+4' - Bonucci je povlačio za dres, Šveđani tražili penal, sudac se nije oglasio, kraj utakmice
89' - 1:0 - GOOOL - Eder je prošao kroz četvoricu i sa 16 metara pogodio donji lijevi kut Isakssona
83' - vratnica, Parolo je zatresao okvir gola, najbolja prilika Talijana
78' - kao da su se oba sastava zadovoljila bodom i čekaju kraj utakmice
72' - Ibrahimović je s dva metra prebacio gol, srećom po švedskog napadača signalizirano je zaleđe, inače bi se o ovom promašaju pisalo jako dugo
66' - nastavljaju se sramežljivi pokušaji s obje strane, utakmica koja će se brzo zaboraviti, osim ak se u zadnjih 20 minuta ne dogodi 'čudo' na travnjaku
54' - razdoblje u kojem Talijani imaju više loptu, ali bez ikakve ideje prema naprijed
50' - po uvodnim minutama nastavka izgleda da ćemo gledati i dalje očajnu utakmicu, ispod renomea EP-a
46' - počelo je drugo poluvrijeme

Poluvrijeme - ništa vrijedno spomena nismo vidjeli u prvih 45 minuta
39' - Guidetti je pokušao iz daljine, ali neprecizno
30' - bez izrazitih prilika u Toulouseu
18' - zaprijetio je Olsson izravnim udarcem iskosa, ali lopta odlazi iznad Buffonove grede
14' - Ibrahimović radi još jedan grubi prekršaj u napadu u izglednoj situaciji za Švedsku
10' - dobar start Šveđana koji su ravnopravni na terenu i djeluju bolje nego protiv Irske
3' - složio je grubi Zlatan Chiellinija laktom na tlo nakon ubacivanja s boka
1' - dvoboj u Toulouseu je počeo

Nakon impresivne pobjede protiv Belgije, Conteova momčad ovog petka može osigurati plasman u osminu finala. Trijumfom protiv Švedske Talijani bi vjerojatno osigurali i prvo mjesto u skupini koje donosi okršaj s drugim iz hrvatske skupine D, što ovu utakmicu čini nama dodatno zanimljivom.

S obzirom na prikazano prije četiri dana, u ovaj susret ulaze Talijani kao apsolutni favorit, jer Švedska je izvukla tek bod protiv Irske bez ijednog udarca u okvir. Ipak, sa Šveđanima Italija ima jedno ružno iskustvo s Eura 2004. godine, kada je odigrala 1:1 u utakmici u kojoj je Zlatan spasio bod protivniku, da bi zatim u zadnjem kolu Danska i Švedska odigrali onih famoznih 2:2 koje su Talijane ostavile bez prolaska dalje.

Sada Talijani imaju priliku osvetiti se. Tekstualni prijenos pratite ovdje!