Gol Kramarića plus crveni, Rijeka grabi ka pobjedi!

27.11.2014 u 21:16

• +5

Europska liga, 5. kolo: Rijeka - Standard

Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovacic, Nel Pavletic/PIXSELL

Nogometaši Rijeke pobijedili su belgijski Standard u 5. kolu skupine G Europske lige, no trijumf Feyenoorda u drugoj utakmici znači da našem predstavniku za prolazak dalje igra samo trijumf u Sevilli u zadnjem kolu…

Sastav Rijeke: Vargić – Tomečak, Lešković, Mitrović, Vešović – Jajalo, Močinić, Moises, Jugović, Sharbini – Kramarić

Sastav Standarda: Thuram-Ulien, Ciman, Arslanagić, Van Damme, Milec – De Sart, Trebel, Mpoku, Mujangi Bia – Vinicius Araujo, De Camargo

Europska liga, skupina G, 5. kolo

Rijeka – Standard L. 2:0 (Moises 26, Kramarić 34)

Tijek utakmice:

Kraj - tri boda Rijecu uz impresivnu igru u prvom dijelu, ali zbog pobjede Feyenoorda samo trijumf u Andaluziji donosi europsko proljeće za dva tjedna
90' - tri minute sudačke nadoknade...Rijeci nikako ne ide na ruku Feynoordovih 2:0 protiv Seville
80' - Mpoku je zaprijetio iz slobodnjaka, Vargić fantastično vadi loptu ispod grede
69' - Kvržić je probao glavom, ali ni blizu pogotku
65' - Jugović prijeti iz daljine, malo pokraj gola
57' - opet je vatreno pred golom Rijeke...tražili su gosti igranje rukom, a onda i Ciman prijeti opasnim udarcem, ali malo neprecizno
51' - zabio je Standard, ali Vinicius Araujo bio je korak u zaleđu pa je poništen
49' - Moises je umalo presjekao loptu Thuram-Ulienu, ali ona ipak odlazi izvan dosega riječkog ofenzivca
Poluvrijeme - savršenih 45 minuta Rijeke...dva gola prednosti i igrač više trebali bi donijeti miran nastavak
43' - pucao je Jajalo preko gola, Rijeka rutinski kontrolira utakmica s igračem više
34' - gooool za Rijeku! Kramarić je sigurno izveo kazneni udarac i Rijeka je s igračem više jako blizu osvajanju tri boda. Andrej je pak na vrhu ljestvice najstrijelaca Europske lige

33' - penal za Rijeku, Arslanagić je srušio Kramarića i dobio crveni karton
26' - goool za Rijeku! Jajalo je ubacio iz kornera, Moises glavom silovito savladao gostujućeg golmana!

22' - kakva šansa za Rijeku! Kramarić je dobio savršenu loptu od Sharbinija, puca u bliži kut iskosa i pogađa stativu, a odbijenu loptu Sharbini nije uspio pospremiti u mrežu
18' - Moises opet u poziciji pucati s dvadesetak metara, ali opet njegov udarac od bloka odlazi u korner
13' - Moises! Pucao je s ruba 16-erca nakon asistencije Jugovića, no udarac završava u bloku
10' - opet De Camargo! Puca iskosa, Vargić brani
9' - De Camargo je dobio dobru loptu, pucao glavom, ali nedovoljno snažno
5' - velika šansa za Rijeku! Kramarić je dribling probio obranu, Moises pucao, lopta spašena s gol linije! Van Damme ju je glavom izbio
1' - dvoboj na Kantridi je počeo

Kako i gdje gledati Europsku ligu

Osim na MAXtv-u (Arenasport) utakmice Europske lige možete gledati i na pay per view online servisu Match.tportal.hr. Članovi communityja Tribina.hr imat će prilike prijenose utakmica pratiti u sklopu tog community portala.

Pred Kekovim nogometašima ključni je izazov ove jeseni u Europi. Nakon nespretnog poraza u gostima u Liegeu, ovog četvrtak slijedi novi obračun protiv Standarda, u kojem samo pobjednik ostaje u igri za plasman u nokaut fazu natjecanja.

Rijeka je sjajna posljednje dvije sezone u Europi kod kuće. Ne zna za poraz, a do trijumfa ovdje nije mogla stići ni moćna Sevilla. Pobjeda protiv Feyenoorda je pak pokazala da se protiv europskih uglednih klubova može uloviti i više od boda pa prepuna Kantrida s optimizmom očekuje početak utakmice.