HT Prva liga

[FOTO/VIDEO] Gorica upisala prvu pobjedu u novoj sezoni; Turopoljci uvjerljivo savladali Šibenik

24.07.2021 u 23:25

U susretu 2. kola HT Prve lige Gorica je u subotu kod kuće svladala Šibenik sa 3:1

U susretu 2. kola HT Prve lige Gorica je u subotu kod kuće svladala Šibenik sa 3:1 (1:0), a golove za domaćine postigli su Hrvoje Babec (27), Matar Dieye (66), dok je treći pogodak autogol Karla Bilića (69). Upravo je Karlo Bilić u 87. minuti postigao jedini pogodak za Šibenčane.

• +26
Gorica - Šibenik, 2. kolo HT Prve lige Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac / CROPIX

Domaćini su poveli u 27. minuti kada je Kristijan Lovrić ubacio iza leđa obrane, koja je bila neoprezna, a Hrvoje Babec pogađa za 1:0.

Izvor: tportal.hr / Autor: Arenasport

Utakmica je definitivno odlučena sredinom drugog poluvremena u razmaku od tri minute. Gorica je u 66. minuti izvela korner, gosti su izbili loptu, ali je ona vraćena prema 16-ercu i senegalski napadač Matar Dieye iskosa sa deset metara zabija za 2:0.

Treći pogodak Goričani zabijaju u 69. minuti, a zasluge pripadaju najboljem igraču utakmice Kristijanu Lovriću, čiji je neopasni šut s ruba 16-erca branič Šibenika Karlo Bilić skrenuo u vlastitu mrežu.

Mogli su Goričani i uvjerljivije slaviti, jer su imali dosta gol šansi koje nisu iskoristili. Tako je Jovičić u 16. minuti iz blizine pokušao petom zabiti, ali je golman Rogić loptu odbio u korner. U 36 minuti Lovrić je sa 20 metara pogodio gredu, a u 54. minuti nakon ubačaja Lovrića Senegalac Dieye je promašio prazan gol s dva metra, pucavši iznad gola.

Utješni pogodak gosti su postigli u 87. minuti. Karlo Bilić, koji je postigao autogol, ovaj puta je nakon kornera i gužve zatresao protivničku mrežu za konačnih 3:1.

Slaven Belupo-Lokomotiva1:2
Gorica-Šibenik3:1