LIGA PRVAKA

[FOTO] U utakmici s tri crvena kartona Vrsaljko i Atletico uhvatili zadnji vlak za osminu finala, Porto ide u Europsku ligu, Milan najveći gubitnik

07.12.2021 u 23:38

Tijekom utorka najveća se borba za osminu finala Lige prvaka odvijala u skupini B gdje je na kraju uz Liverpool prolaz dalje osigurao madridski Atletico.

U posljednjem 6. kolu Milan je na svom San Siru dočekao Liverpool te je izgubio 1:2. Gostujući trener Klopp je uoči ove utakmice napravio velike promjene, pogotovo u obrambenom dijelu svog sastava, ali je Liverpool unatoč tome ostvario novu, šestu pobjedu u skupini, iako je već odavno osigurao prolaz i prvo mjesto.

Milan je poveo golom Tomorija u 29. minuti i s obzirom na tadašnjih 0:0 Porta i Atletica talijanska momčad je bila u osmini finala Lige prvaka. No, kratko je trajala ta domaća sreća jer je Salah izjednačio u 36. minuti. Liverpool je potpuno dominirao na San Siru, a bolja igra naplaćena je u 55. minuti kada je Origi doveo goste u 2:1 vodstvo.

Tako je međusobni ogled Porta i madridskog Atletica na Dragao stadionu odlučio o drugom putniku ove sezone za osminu finala. I bio je to Atletico koji je na samom startu ovog gostovanja bio osuđen igrati bez Luisa Suareza koji je izašao zbog ozljede. U prvih sat vremena igre dosta bolji je bio Porto, no u 56. minuti su poveli gosti kada je snalažljiv pred suparničkim vratima bio Griezmann.

Nakon tog pogotka potpuno se rasplamsala igra, a počeli su frcati i crveni karton te je Porto zaradio dva isključenja, a Madriđani jedno. Na kraju je Atletico zabio nova dva gola za potvrdu slavlja i prolaza (Correa i De Paul), dok je Porto na samom kraju tek smanjio na konačnih 1:3.

• +3
Porto - Atletico Madrid, Liga prvaka, 7.12.2021. Izvor: EPA / Autor: JOSE COELHO

Cijelu je utakmicu za goste odigrao hrvatski nogometaš Šime Vrsaljko, a Portu ostaje mala utjeha u igranju Europske lige.