SKUPINA A LIGE PRVAKA

[FOTO] Joško Gvardiol i Leipzig potencijalni protivnici Dinama u Europskoj ligi, čudesni Mbappé za sedam minuta zabio dva gola

07.12.2021 u 21:44

Okončano je natjecanje u skupini A Lige prvaka te je riješena jedina nepoznanica u tom okruženju. Treće mjesto i Europsku ligu izborio je Leipzig

U ogledu posljednjeg 6. kola Leipzig je na domaćem terenu pobijedio Manchester City 2:1. Premda je vodeća momčad Premier liga diktirala ritam igre, pogotovo u drugom poluvremenu, City je igrao prilično sporo i uglavnom nezainteresirano pa su i ti napadi djelovali uglavnom bezazleno po domaćina.

Inače, Leipzig je poveo u 24. minuti golom Szoboszlaija, dok je u drugom dijelu prvu pravu opasnost domaćin pretvorio u gol i 2:0 (Andre Silva). Do kraja je Mahrez smanjio na 1:2, kao što je crveni karton kod gostiju zaradio Walker.

Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol je odigrao cijelu utakmicu za Leipzig koji postaje potencijalni suparnik Dinama ukoliko hrvatski prvak osvoji drugo mjesto u svojoj skupini H Europske lige. Unatoč porazu City je ostao prvi što je osigurao i prije posljednjeg kola.

• +2
Leipzig - Manchester City, Liga prvaka, 7.12.2021 Izvor: EPA / Autor: FILIP SINGER

Paris St. Germain je utakmicu protiv Club Bruggea (pobjeda 4:1) riješio nakon samo sedam minuta igre. Naime, toliko je trebalo Kylianu Mbappeu da postigne dva pogotka. Prvi puta je suparničkog vratara matirao nakon točno sedamdeset sekundi, dok je u 7. minuti vrlo lijepo zahvatio loptu u trku te zabio za 2:0 nakon asistencije Di Marije. Prvo poluvrijeme okončao je Lionel Messi golom u 38. minuti za 3:0 (asistencija Mbappea).

U nastavku ovog kišnog ogleda novi je pogodak dodao Messi (jedanaesterac), kao i Rits za goste.

Treba istaknuti da je Mbappe ovom utakmicom došao do impozantne statistike u dosadašnjih 50 odigranih utakmica u Ligi prvaka tijekom karijere. Zabio je 31 pogodak te je 20 puta asistirao.