engleska liga

[FOTO] Pep Guardiola slavio veliku pobjedu; sad je uspješniji od Mourinha, Fergusona, Kloppa, Wengera...

12.02.2023 u 20:31

U susretu 23. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je pobijedio Aston Villu 3:1 smanjivši zaostatak za vodećim Arsenalom na tri boda

Aktualni engleski prvak Manchester City je sav posao obavio u prvom poluvremenu postigavši tri gola, a strijelci su bili Rodri (4), Ilkay Gundogan (39) i Riyad Mahrez (45+1-11m).

U nastavku susreta Villa je tek ublažila poraz golom Olliea Watkinsa u 61. minuti.

Bila je to 184. pobjeda Pepa Guardiole u 250 ligaških susreta u Premier ligi, što nije uspjelo niti jednom stručnjaku.

Iza njega je Jürgen Klopp koji je u prvih 250 susreta na 'otoku' imao 160 pobjeda, Jose Mourinho je imao 158 pobjeda, Alex Ferguson 152., a Arsene Wenger 146.

• +9
Manchester City - Aston Villa, engleska liga, 12.2.2023. Izvor: EPA / Autor: ADAM VAUGHAN

U nedjelju je slavio i Cityjev gradski suparnik, Manchester United koji je na gostovanju pobijedio Leeds United 2:0, a oba gola 'crveni vragovi' su zabili u posljednjih 10 minuta susreta.

Leeds United se dobro držao, domaćin je imao i nekoliko odličnih prilika, no bodove su ipak osvojili gosti.

ManU je poveo u 80. minuti golom Marcusa Rashforda, da bi slavlje 'crvenih vragova' potvrdio Alejandro Garnacho u 85. minuti.

• +7
Leeds United - Manchester United, Premiership, 2022/23. Izvor: Profimedia / Autor: Nigel Keene/ProSports / Shutterstock Editorial / Profimedia

Na ljestvici i dalje vodi Arsenal s 51 bodom, City ima 48, a United 46 bodova. Aston Villa je na 11. mjestu s 28 bodova, dok je Leeds United ostao na 17. mjestu, prvom iznad zone ispadanja s 19 bodova.