formula 1

[FOTO] Lewis Hamilton u prvom krugu sa staze izbacio Maxa Verstappena; dobio je za to samo 10 sekundi kazne, a onda slavio na svom Silverstoneu

18.07.2021 u 18:44

Aktualni svjetski prvak Britanac Lewis Hamilton (Mercedes) pobjednik je utrke Formule 1 za Veliku nagradu Velike Britanije koja je vožena na legendarnom Silverstoneu. Drugi je završio Charles Leclerc (Ferrari), a treći Hamiltonov momčadski kolega Valterri Bottas

Nedjeljnu utrku na Silverstoneu obilježio je sudar Lewisa Hamiltona (Mercedes) i Maxa Verstappena (Red Bull) već u prvom krugu utrke! Nizozemac nije dobro startao i agresivni je Hamilton već u prvom zavoju krenuo u napad. Verstappen se uspio obraniti, ali Hamilton mu je ostao 'za vratom' i čekao priliku.

A onda je stigla već u devetom zavoju! Hamilton je krenuo u napad s unutarnje strane, Verstappen se 'branio', ali je došlo do kontakta u punoj brzini! Hamilton je prednjim lijevim kotačem svog Mercedesa pogodio zadnji kraj Verstappenovog Red Bulla i doslovno ga katapultirao sa staze!

Verstappen se svom silinom zabio u ogradu, dok je Hamilton prošao samo s lakšim oštećenjem na bolidu. Utrka je odmah prekinuta, a stanka je trajala pola sata.

VIDEO SUDARA POGLEDAJTE OVDJE

Suci su Lewisa Hamiltona zbog sudara kaznili s 10 sekundi dodanog vremena, a Verstappen nije mogao nastaviti utrku jer mu je bolid potpuno uništen.

Tu situaciju sjajno je iskoristio vozač Ferrarija Charles Leclerc koji je vodio do 50. kruga utrke, kada ga je prestigao Lewis Hamilton za konačno slavlje na 'svom' Silverstoneu. Bez obzira na to što je pobjedu izgubio doslovno dva kruga prije kraja, Charles Leclerc je proglašen za vozača utrke, a Ferrari se napokon našao na postolju. Treće mjesto osvojio je drugi vozač Mercedesa Valtteri Bottas.

• +9
Formula 1, Velika nagrada Velike Britanije, Silverstone, 18.7.2021. Izvor: EPA / Autor: ANDY RAIN

Četvrto i peto mjesto danas pripalo je vozačima McLarena Landu Norrisu i Danielu Ricciardu, dok je odličnu utrku za Ferrari upotpunio Carlos Sainz Jr. osvajanjem šestog mjesta. Da nije bilo greške u boksu prilikom zamjene guma, Sainz se mogao boriti i za postolje s Bottasom. U bodovima su još završili Alonso, Stroll, Ocon i Tsunoda.