engleska liga

Fantastična utakmica Sheffielda i Uniteda; 'crveni vragovi' gubili 2:0, pa 'okrenuli' na 3:2 i na kraju osvojili samo bod

24.11.2019 u 20:23

Nogometaši Sheffield Uniteda i Manchester Uniteda odigrali su 3:3 u utakmici 13. kola engleskog prvenstva...

Bila je to sjajna utakmica, s nekoliko preokreta, a na kraju je remi najpošteniji završetak ovog infarktnog susreta.

Domaći su poveli 1:0 u 19. minuti golom Flecka. Na početku drugog dijela, u 52. minuti, Sheffield golom Mousseta dolazi u vodstvo 2:0. Činilo se kako Unitedu prijeti nova katastrofa, no ove sezone smo od 'crvenih vragova' naučili da je sve moguće.

Dvadeset minuta se činilo da će United doživjeti novi težak udarac, ali onda se dogodilo 'sedam minuta ludila' u kojima su tinejdžeri Manchester Uniteda kreirali nevjerojatan preokret.

Prvo je 19-godišnji Williams u 72. minuti zabio za smanjenje na 2:1. Samo pet minuta kasnije, u 77. minuti utakmice, Greenwood je zabio i izjednačio na 2:2. Šlag na tortu stavio je 22-godišnji Marcus Rashford golom za totalni preokret i vodstvo Uniteda 3:2 u 79. minuti utakmice!

• +7
Premier liga, Sheffield - Mancheser United Izvor: Profimedia / Autor: Mike Egerton / PA Images / Profimedia

Tih sedam minuta dominacije Uniteda je totalno šokirao domaće nogometaše, ali ipak nisu gubili nadu te je Sheffield u sudačkoj nadoknadi došao do vrijednog boda.

Strijelac gola koji se dugo pregledavao preko VAR tehnologije bio je McBurnie i domaći su ipak došli do jednog boda. Postojala je sumnja da je nogometaš domaćih igrao rukom prije gola, ali to ipak nije utvrđeno pregledavanjem snimke.