ht prva liga

[VIDEO] Golijada u Zaprešiću; Rijeka pronašla žrtvu i pobijedila nakon mjesec dana posta

24.11.2019 u 19:40

U posljednjoj utakmici 16. kola Hrvatski Telekom Prve HNL u Zaprešiću su nogometaši Rijeke slavili protiv Intera 4:1 i popeli se na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice

Rijeka je nakon katastrofalnog poraza 5:0 od Dinama na Rujevici u prošlom kolu HT Prve lige sada u Zaprešiću napravila gotovo identičnu stvar nogometašima Intera jer su već nakon 32 minute igre Riječani vodili 4.0.

Rijeka je povela već u 6. minuti kada je brzi protunapad realizirao Franko Andrijašević.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

U 23. minuti Mirko Antonio Čolak izbija sam ispred golmana Intera Freliha i lobom pogađa za vodstvo gostiju 2:0.

Samo četiri minute kasnije nakon dodavanja Murića napadač Rijeke Čolak zabija i drugi gol na utakmici.

Kalvariju domaćina nastavio je Alexander Gorgon u 32. minuti za 4:0.

U nastavku utakmice ritam je ipak bio nešto lakši, Inter je pokušavao ublažiti poraz, a to je domaćim nogometašima u 90. minuti i uspjelo. Nikola Soldo je na samom kraju utakmice zabio taj utješni gol za Inter.

Bila je to prva pobjeda Rijeke u Hrvatski Telekom Prvoj ligi nakon punih mjesec dana. Riječani su posljednji put slavili 19. listopada protiv Slaven Belupa u gostima, bilo je 2:1, a potom su nanizali čak tri poraza - doma od Gorice i Dinama te u gostima od Osijeka. Sad su prekinuli taj neugodan niz poraza...

• +2
Hrvatska telekom Prva liga, 16. kolo, NK Inter Zaprešić - HNK Rijeka Izvor: Pixsell / Autor: Dalibor Urukalovic/PIXSELL

Strijelci: 0:1 Andrijašević (6), 0:2 Čolak (23), 0:3 Čolak (27), 0:4 Gorgon (32), 1:4 Soldo

Susret se igrao na ŠRC Zaprešić, a sudio je Pejin.