rukomet - liga prvaka

'Zagrebaši' su napokon nekoga uspjeli pobijediti; u Areni je pao norveški Elverum

24.11.2019 u 19:00

Rukometaši PPD Zagreba došli su do prve pobjede u Ligi prvaka svladavši u 9. kolu A skupine u svojoj dvorani norveški Elverum 30:27...

Hrvatski prvak je bolje započeo dvoboj, dobio prvo poluvrijeme 16:13, no početkom drugog dijela momčad Veselina Vujovića je ušla u krizu, pa su Norvežani u 44. minuti poveli 23:21.

No, u samoj završnici Zagrepčani mini-serijom od 3:0 dolaze do prednosti 29:26 minutu i pol prije kraja i dolaze do pobjede koja ih i dalje drži u igri za plasman u osminu finala Lige prvaka

Kod PPD Zagreba najučinkovitiji su bili Damir Bičanić s osam golova, David Mandić zabio je pet, a kapetan Zlatko Horvat dodao je četiri gola, dok je Elverum predvodio Bjorn Gudjonsson sa sedam golova.

'Elverum igra jako kvalitetan rukomet bez obzira na to što su jako mladi i ja im na tome čestitam. Odigrali smo dva dobra poluvremena uz onaj pad u drugom dijelu koji nam nije trebao. Međutim, na kraju smo pokazali odlučnost i timski duh i došli do važne pobjede te naravno zadržali barem minimalnu nadu za prolazak u drugi krug natjecanja', kazao je nakon utakmice trener 'zagrebaša' Veselin Vujović.

• +9
VELUX EHF Liga prvaka, skupina A, 9. kolo, RK PPD Zagreb - RK Elverum Handbal Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

PPD Zagreb sada više nije zadnji, sa tri boda je prestigao Elverum (1), no slovensko Celje mu i dalje bježi tri boda, uz lošiji međusobni skor. U sljedećem kolu Zagreb putuje u Mađarsku na gostovanje kod PICK Szegeda.

PPD ZAGREB – ELVERUM 30:27 (16:13)

PPD ZAGREB: Ristanović 10 obrana, Ašanin 2 obrane; Šipić 3, Ereš 2, Vistorop 1, Mandić 5, Hrastnik, Stojnić 1, Horvat 4, Kosteski, Ravnić, Gadža 1, Hrstić 3, Bičanić 8 (4), Bećiri, Vlah 2. Trener Veselin Vujović.

ELVERUM: Imsgard 4 obrane, Fries 5 obrana; Linderud, Boysen, Westby 4, Sandell 4, Grondahl, Orsted, Burud, Langaas, Fredriksen 2, Elverhoy, Solstad 3, Gudjonsson 7, Blonz 5 (4), Henneberg 2. Trener Michael Apelgren.