PORAZ PRVAKA

Everton očitao lekciju Manchester Unitedu

20.02.2010 u 16:04

U utakmici 27. kola engleskog nogometnog prvenstva Everton je na svom Goodison Parku svladao prvaka Manchester United sa 3:1 (1:1)

Everton je priredio iznenađenje i kod kuće srušio 'crvene vragove' te ih uvelike udaljio od mogućnosti osvajanja četvrtog uzastopnog naslova prvaka.

Gosti su poveli pogotkom Dimitra Berbatova (16), no Dinijar Biljaletdinov (19) je uspio ekspresno izjednačiti, a pobjedu Evertonu golovima u drugom poluvremenu osigurali su igrači ponikli u tom klubu - Dan Gosling (76) i Jack Rodwell (90).

Everton je tako u samo tjedan dana ostvario dvije velike pobjede protiv dvije vodeće momčadi prvenstva; u prošlom kolu je na Goodisonu svladao i Chelsea sa 2:1.

Manchester United trenutačno ima bod manje, ali i utakmicu više od vodećeg Chelseaja, dok je Everton novom pobjedom stigao na osmo mjesto ljestvice.

Nogometaši Chelseaja na najbolji su način iskoristili poraz prvog pratitelja Manchester Uniteda kod Evertona, te su pobjedom 2:0 (1:0) na gostovanju kod Wolverhampton Wanderersa povećali svoju prednost na vrhu ljestvice Premier lige na četiri boda nakon 27. kola.

Ponovno je odličan u dresu Chelseaja bio napadač iz Obale Bjelokosti Didier Drogba koji je postigao oba pogotka, u 40. i 67. minuti.

Arsenal je na svom Emiratesu sa 2:0 svladao Sunderland pogocima Bendtnera (27) i Fabregasa (90+3-11m). S nova tri boda 'topnici' su se primakli drugom Manchester Unitedu na dva boda. Hrvatski reprezentativac Eduardo Alves da Silva nije nastupio za Arsenal zbog ozljede.

REZULTATI 27. KOLA:

Everton - Manchester United 3:1 (Biljaletdinov 19, Gosling 76, Rodwell 90 / Berbatov 16)
Wolverhampton Wanderers - Chelsea 0:2 (Drogba 40, 67)
West Ham United - Hull City 3:0 (Behrami 3, C. Cole 59, Faubert 90+3)
Arsenal - Sunderland 2:0 (Bendtner 27, Fabregas 90+3-11m)