UPOZORENJE HRVATSKOJ

EURO: Odlična Češka preokretom do velike pobjede

01.06.2016 u 20:18

Češka i Španjolska, protivnici hrvatske nogometne reprezentacije u skupini na EURU, ubilježili su pobjede u pripremnim utakmicama u srijedu u Austriji

Nakon Španjolaca koji su se 'poigrali' s Južnom Korejom, pobjedu su protiv ozbiljnijeg suparnika upisali i Česi.

Češka je u Klagenfurtu s 2-1 pobijedila Rusiju i najavila dobru formu uoči EURA u Francuskoj. Rusi su poveli već u 6. minuti preko Aleksandra Kokorina, te se s tim rezultatom otišlo na odmor.

Izbornik Vrba tada je među ostalima uveo i iigrača odluke Tomaša Necida koji je već u 49. minuti glavom asistirao veteranu Tomasu Rosickom koji je izjednačio nakon lijepog voleja. Česi su imali više od igre i prilika, iako su i Rusi mogli do vodstva, a u 90. minuti je Necid donio konačno slavlje za Čehe. Bila je to potpuno zaslužena pobjeda Češke, koja će s Hrvatskom igrati u 2. kolu EURA 17. lipnja u Saint-Etienneu.