uefa liga nacija

Englezi sretno slavili na Islandu; Sterling za pobjedu zabio iz penala u 91. minuti utakmice

05.09.2020 u 20:34

Nogometaši Engleske pobjedom su započeli nastup u Ligi nacija svladavši, uz dosta sreće, u gostima Island 1:0 golom u sudačkoj nadoknadi

Strijelac pobjedničkog gola bio je Raheem Sterling iz penala u 91. minuti. No, drami tu nije bio kraj jer je u posljednjim trenucima utakmice Islanđanin Bjarnarsson promašio penal za remi...

Englezi su zadnjih 18 minuta igrali s igračem manje nakon isključenja Kylea Walkera.

Ovo je bila i svojevrsna osveta Engleza Islanđanima, koji su ih eliminirali s prošlog EURA.

U Ligi C Crna Gora je na krilima dvostrukog strijelca Stevana Jovetića pobijedila u gostima Cipar 2:0, a u gostima su slavili i Gruzija kod Estonije (1:0) i Luksemburg kod Azerbejdžana (2:1). Sjeverna Makedonija na svom je terenu svladala Armeniju 2:1, a sva su tri gola pala iz penala. Za domaćine je cijelu utakmicu odigrao kapetan zagrebačkog Dinama Arijan Ademi.

LIGA A

ISLAND - ENGLESKA 0:1 (Sterling 90+1 pen)

LIGA C

SJEVERNA MAKEDONIJA - ARMENIJA 2:1 (Alioski 4 pen, Nestorovski 38 pen//Barghesyan 90+4 pen)

AZERBAJDŽAN-LUKSEMBURG 1:2 (Šejdajev 43//Krivotsjkuk 48ag, Rodrigues 72pen)

CIPAR - CRNA GORA 0:2 (Jovetić 60, 73)

ESTONIJA - GRUZIJA 0:1 (Kačarava 32)