• Zadnja izmjena 07.02.2010 19:30
  • Objavljeno 07.02.2010 u 19:30
Didier Drogba

Izvor: Guliver/Getty Images / Autor: -

U derbiju 25. kola engleskog nogometnog prvenstva, velikom londonskom okršaju Chelsea je na Stamford Bridgeu pobijedio Arsenal 2:0 i ponovo preuzeo vodstvo na ljestvici

Junak utakmice bio je Didier Drogba koji je postigao oba gola za "Bluese", prvog u osmoj, a drugog u 23. minuti utakmice. Drogba je bio korak i do trećeg gola no u 84. minuti je iz slobodnog udarac uzdrmao vratnicu. U posljednjih deset utakmica protiv Arsenala Drogba je postigao čak 12 pogodaka.

Arsenal je imao inicijativu svih 90 minuta, imao je veći posjed lopte i više udaraca prema vratima, no svi njegovi pokušaji ostali su nedorečeni, dok je Chelsea kaznio svaki propust gostujuće obrane. Najbolje prilike za "Topnike", koji su bili bez ozlijeđenog Eduarda da Silve imali su Aršavin u 18. minuti, te Nasri u 62. minuti. Kod prvog pokušaja sjajno je reagirao vratar Chelsea, Petr Čech, dok je kod drugog pokušaja Nasri previše oklijevao.

Danas je odigrana i utakmica između Birmingham City i Wolverhampton Wanderersa. Domaćin je slavio 2:1 postigavši dva gola u zadnjih deset minuta utakmice. Gosti su poveli golom Kevina Doylea u 42. minuti, a tvorac preokreta bio Kevin Phillips golovima u 80. i 85. minuti.

Na ljestvici ponovo vodi Chelsea sa 58 bodova, dva više od Manchester Uniteda i čak devet više od Arsenala.