Logo (1)

neće biti dobro

Domagoj Duvnjak otkrio što se događalo u našoj svlačionici na poluvremenu, a onda je Lino Červar upozorio svoje igrače

• Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 10.01.2020 06:25
  • Objavljeno 10.01.2020 u 06:25

Nakon prvih 30 minuta prve utakmice hrvatske reprezentacije na EP-u svi su bili s pravom zabrinuti. Trupe Line Červara ponovno su, po tko zna koji put, izgledale izgubljeno, u obrani porozne, u napadu nemaštovite i neefikasne. A s druge je strane stajala slaba Crna Gora koja je na poluvremenu imala vodstvo 13:12

Nagledali smo se svakakvih rukometnih katastrofa, gubili su naši 'kauboji' nemoguće utakmice, ostajali bez medalja i po isteku vremena, odlazili s terena pognutih glava iako to najčešće nisu zaslužili. I nekako se svakog siječnja, bilo da je na rasporedu EP ili SP, takve scene ponavljaju.

Ništa bolje nije bilo ni u četvrtak navečer u Grazu gdje je Hrvatska protiv Crne Gore otvorila nastup na EP-u 2020. godine. Već se na pripremama protiv BiH te Katara vidjelo da u našoj obrani nešto opasno 'ne štima', previše je tu bilo propuštanja, 'pucanja' u najvažnijim trenucima. Vremena za uigravanje je premalo, a osjetilo se to i u utakmici s Crnogorcima. Njihovo vodstvo 13:12 nakon prvih 30 minuta igre najbolje je upozorenje za utakmice koje dolaze (Bjelorusija, subota, 11. siječnja; Srbija, ponedjeljak, 13. siječnja). OK, Hrvatska je u nastavku pronašla ritam te u 20 minuta 'slomila krila' protivnicima za konačnu pobjedu 27:21. Problem, neki jači protivnici neće samo tako pasti, a jasno je to i našem kapetanu Domagoju Duvnjaku...

'Najvažnije je da smo probili led', kazao je nakon pobjede Duvnjak i nastavio:

'Meni nije izgledalo tako loše u obrani u prvom poluvremenu...'

• +19
Hrvatska - Crna Gora, skupina A, 1. kolo, Euro 2020. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Hm, možda i nije tako izgledalo kad si na terenu. Ali, budimo iskreni, nije to bilo dobro. Kako je izbornik Lino Červar reagirao na poluvremenu u svlačionici?

'U svlačionici nije bilo galame ni vike... Izbornik nam je rekao da ostanemo smireni, da je to samo prvo poluvrijeme utakmice i da u nastavku pokažemo bolju igru', otkrio je Duvnjak i nastavio:

'Što smo dogovorili u svlačionici, to smo napravili, zaboravili smo prvo poluvrijeme i odigrali odlično drugo. Morate znati da smo kratko zajedno i da će naša forma ići uzlaznom putanjom. Drugo poluvrijeme treba nam biti nit vodilja.'

Imao je nešto za reći i izbornik Lino Červar. Možda je prema van djelovao smireno, pobjeda od šest golova razlike na kraju ga je zadovoljila, no unutar sebe je 'kipio'...

'U prvom poluvremenu nismo igrali dobro i naša obrana bila je loša', kazao je Lino o utakmici s Crnogorcima i nastavio:

• +16
Navijači na rukometnom Euru, skupina A Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

'Moramo biti čvrsto na zemlji, ne smijemo se dizati previše, moramo misliti o Bjelorusiji i ispraviti pogreške. Drugo poluvrijeme smo stvarno odradili motivirano, koncentrirano, sigurni u sebe, baš ono što smo htjeli. Sve pohvale za drugo poluvrijeme, ali ne i za prvo.'

Tu je Mago di Umago zastao i odlučio svojim igračima poslati jasnu poruku.

'Ako budemo igrali kao u prvom poluvremenu, sigurno nećemo dobiti Bjeloruse!', naglasio je Lino Červar. Sigurni smo da je to kazao i našim reprezentativcima u svlačionici, a to će im ponoviti još koji put tijekom petka i subote do početka utakmice. Nema opuštanja ni zavaravanja, ono 'lako ćemo', moglo bi se odbiti o glavu pa je bolje da dečki utvrde gradivo: