Logo (1)

VAŽNI BODOVI

Srbija bolno prizemljena na otvaranju Eura; Bjelorusi očitali lekciju našim susjedima

U skupini A rukometnog Eura, u kojoj se nalazi i Hrvatska, u utakmici prvog kola Bjelorusija je nadigrala Srbiju 35:30 (16:15)

S optimizmom su došli Srbi na Euro, vjerovali su da mogu izboriti prolaz u drugu fazu po skupinama, ali su već u svojem prvom susretu na turniru bolno prizemljeni.

Bjelorusija je cijelu utakmicu imala prednost, naši susjedi lovili su zaostatak, nekoliko puta stigli do izjednačenja (zadnji puta u 33. minuti kada je bilo 18:18), ali su poslije 40. minute pukli.

Bjelorusija je stigla do važnog trijumfa 35:30 s kojim je napravila veliki korak prema jednoj od prve dvije pozicije u skupini A.

Najbolji kod pobjednika bio je Karalek sa devet pogodaka, a po pet su dodali Kuleš i Šilovič, a u redovima Srbije najefikasniji su bili Radivojević sa šest i Sretenović sa pet golova.