nema opuštanja

Dinamov europski suparnik odigrao važnu utakmicu uoči uzvrata na Maksimiru

25.07.2026 u 22:19

Bionic
Reading
Dodajte tportal.hr u omiljene izvore

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Dodajte tportal.hr u omiljene izvore

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Nogometaši Thuna odradili su važnu prvenstvenu obavezu uoči uzvratne utakmice drugog pretkola Lige prvaka protiv Dinama.

Švicarska momčad slavila je na gostovanju kod Luzerna rezultatom 3:1 u prvom kolu tamošnjeg prvenstva i tako s pobjedom dolazi na Maksimir.

Luzern je poveo već u drugoj minuti pogotkom Stefana Kneževića, ali Thun je brzo odgovorio. Nico Maier zabio je u osmoj minuti za 1:1, a preokret je u nastavku kompletirao Marc Gutbub pogotkom u 51. minuti. 'Šlag na kraju' bio je gol Nicolasa Bürgyja nekoliko minuta prije kraja.

Thun je tako pokazao dobru reakciju nakon ranog šoka i došao do vrijedne pobjede uoči putovanja u Zagreb. Za Dinamo je to jasna poruka da ga u uzvratu čeka momčad koja u Maksimir neće doći samo braniti rezultat iz prve utakmice.

Podsjetimo, prvi susret Dinama i Thuna u Švicarskoj završio je 1:1, pa je sve otvoreno uoči uzvrata. Dinamo će u utorak, 28. srpnja, na Maksimiru tražiti pobjedu kojom bi izborio plasman u treće pretkolo Lige prvaka i osigurao europsku jesen.

Thun je prije nekoliko dana dobio lošu vijest jer zbog ozljede stopala ne može računati na estonskog veznjaka Mattiasa Käita, ali pobjeda protiv Luzerna pokazuje da švicarska momčad i bez njega ima dovoljno stabilnosti i samopouzdanja.

Dinamo, dakle, u uzvrat ulazi s prednošću domaćeg terena, ali ne i protiv uzdrmanog protivnika. Thun je nakon remija s Modrima odradio zahtjevno prvenstveno gostovanje, okrenuo rani zaostatak i pobjedom najavio dolazak na Maksimir.