INCIDENT NA KRAJU

Diego Simeone objasnio zašto se nije želio rukovati s Jürgenom Kloppom; o incidentu je govorio i razočarani trener Liverpoola

20.10.2021 u 09:10

Diego Simeone nije se želio rukovati s Jürgenom Kloppom nakon Liverpoolove pobjede od 3:2 nad madridskim Atleticom u trećem kolu Lige prvaka

Šef Atletica odjurio je u tunel čim je odsviran kraj te je ostavio Kloppa bez rukovanja nakon utakmice, a Nijemac je vikao za njim.

'To nam se ne sviđa, ali da, situacija je jasna. Želim mu stisnuti ruku. Njegova reakcija sigurno, poput moje, nije bila tako hladna. Sljedeći put kad se vidimo definitivno ćemo se rukovati. Nije to ništa. Očito je bio ljut, ne na mene, već na igru. Nema ništa drugo.'

Simeone je dao svoje viđenje incidenta…

'Nikada se ne rukujem nakon utakmica, jer mi se to ne sviđa. Nije zdravo ni za onoga tko pobijedi, ni za onoga koji izgubi. Tako ja to vidim. Ali sada kad ga vidim, stisnut ću mu ruku bez problema.'

• +4
Atletico M. - Liverpool, 3. kolo Lige prvaka, 2021/22. Izvor: Profimedia / Autor: JAVIER SORIANO / AFP / Profimedia

Podsjećamo, u Madridu je nakon samo trinaest minuta igre Liverpool imao dva gola prednosti (Salah i Keita), ali Atletico je uistinu igrao nadahnuto i domaćinu se sve vratilo kroz dva pogotka sjajnog Griezmanna (20. i 34. minuta).

No, početkom drugog dijela Francuz je od junaka postao tragičar, jer je dobio crveni karton, a brojčanu prednost Liverpool je naplatio u završnici. U 78. minuti je Salah realizirao kazneni udarac za pobjedu Liverpoola koji se tako, barem djelomično, osvetio za prošlosezonsko ispadanje u osmini finala Lige prvaka.