OPET POLUFINALE...

Čudesni Federer kao u najboljim danima

22.01.2014 u 12:59

Roger Federer je ušao u 11. uzastopni polufinale Australian opena! Andy Murray uspio mu je prvi na turniru uzeti set, ali čudesni Švicarac je prošao i ide na megdan najvećem rivalu

Roger Federer zadnji je put u Melbourneu prije polufinala izgubio 2003. godine. Osminu finala od Davida Nalbandiana u pet setova. Nevjerojatan niz Roger je nastavio protiv Andyja Murraya kojega je svladao sa 6:3, 6:4, 6:7 (6), 6:3 i tako ušao u polufinale gdje ga čeka ogled s Rafom Nadalom.

Najljepšu bitku meča dobio je Murray, ali Federer je slavio na kraju

Murray u prvom dijelu ogleda nije imao šanse. Federer je razornom igrom došao do servisa za meč u trećem setu, no Murray je s razlogom dio svjetskog vrha. Spasio se i ušao u tie break. Spasio je tamo i dvije meč lopte, i na kraju uzeo set. Ipak, Federer je nastavio blistati (pogotovo na bekendu!) kao nekada i drugu priliku, u četvrtom setu nije propustio.

Veliko je pitanje može li parirati fizički nadmoćnom Nadalu, ali ako se prilika ukaže majstor će znati što će s njom.