BODOVI SPASA

Cibalijino čudo u Puli; veliki preokret za bijeg sa začelja

12.05.2017 u 19:57

U prvoj utakmici 33. kola MAXtv Prve lige u Puli je Cibalia preokretom svladala Istru 1961 2:1 (0:1) i pobjegla sa začelja prvenstvene ljestvice

U Puli se dogodilo malo čudo. Cibalia, koja se s gostovanja redovito vraćala praznih ruku, srušila je Puljane i stigla do tri boda s kojima je preskočila Split te došla na devetu poziciju koja donosi razigravanje za ostanak u prvoligaškom društvu.

U prvih 45 minuta nije izgledalo kako bi Vinkovčani mogli do bodova. Istra je bila opasnija, a domaćin je bolju igru potvrdio pogotkom u 31. minuti. Bio je to slobodnjak s desna iskosa, lopta je bila ubačena na drugu vratnicu gdje je neshvatljivo ostao sam Mitrevski koji je iz blizine zatresao mrežu.

Istra 1961-Cibalia 1:0, Mitrevski 31'

U nastavku se dogodio čudesni preokret. Gosti su u deset minuta zabili dva gola. Prvo se u 60. Pervan varkom riješio suparničkog igrača i precizno pogodio sa ruba kaznenog prostora za izjednačenje.

Istra 1961-Cibalia 1:1, Pervan 60'

U 70. Pervan je provozao Istrine nogometaše ubacio na šest metara gdje je glavom Baša izazvao erupciju oduševljenja kod suigrača.

Istra 1961-Cibalia 1:2, Baša 71'

Do kraja je Istra pritiskala, stvorila nekoliko opasnih situacija, ali Cibalija je preživjela i sada je na 19 bodova, jedan više od Splita.