PREMIERSHIP

Chelsea očekivao slomio Crystal Palace, Kovačiću zasluge za prvi pogodak domaćina; Leicester sredio Arsenal

09.11.2019 u 15:46

Nogometaši Chelseaja su u 12. kolu Premiershipa na Stamford Bridgeu pobijedili Crystal Palace 2:0

Domaći sastav dominirao je u prvom dijelu, ali nije mogao do pogotka. No, u 52. minuti Chelsea dolazi u vodstvo preko Tammyja Abrahama. Kovačić je nakon lijepog prodora po lijevoj strani pronašao Williana koji je iz prve poslužio Abrahama koji je bio precizan za 1:0.

Konačnih 2:0 postavio je Christian Pulisic u 79. minuti. Američki reprezentativac glavom je zatresao mrežu nakon što je blokiran pokušaj Batshuayija.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odigrao za je Chelsea cijelu utakmicu i sudjelovao je u akciji za prvi pogodak.

• +5
Premier liga, Chelsea – Crystal Palace Izvor: EPA / Autor: NEIL HALL

Nogometaši Sheffield Uniteda odigrali su 1:1 na gostovanju kod Tottenhama u dvoboju 12. kola engleskog prvenstva, a utakmicu je obilježila još jedna sporna odluka VAR-a.

Tottenham je poveo u 58. minuti pogotkom Sona, a samo dvije minute potom gosti su izjednačili kad je loptu u mrežu poslao McGoldrick. No, VAR je nakon je zaključio da je asistenti Enda Stevens bio u zaleđu kod prijema lopte, što se na snimci nikako nije moglo jasno vidjeti. Ipak, pogodak je poništen.

U 78. minuti gosti su još jednom poslali loptu u mrežu. Strijelac je bio George Baldock, ali je i tu situaciju provjeravao VAR pa su trener i igrači Sheffielda još jednom prolazili agoniju sve dok se na velikom ekranu nije pojavila obavijest da je pogodak priznat.

Everton je ostvario važnu 2:1 pobjedu na gostovanju kod Southamptona i tako pobjegao iz opasne zone. Preokretom je do trijumfa pred svojim navijačima došao Newcastle koji je svladao Bournemouth sa 2:1. Burnley se domaćom pobjedom 3:0 protiv West Hama probio na 9. mjesto sa 15 bodova.

U najzanimljivijem dvoboju subotnjeg programa engleske Premier lige Leicester je na svom King Power stadionu pobijedio londonski Arsenal sa 2:0 i tako izbio na drugo mjesto prvenstvene ljestvice.

Inicijativu i puno bolju igru Leicester je okrunio u 68, minuti, kad je najbolji strijelac "lisica" Jamie Vardy poslao loptu u mrežu za 1:0. Konačnih 2:0 postigao je James Maddison u 75. minuti udarcem s ruba kaznenog prostora, a u ulozi dodavača bio je Vardy.

Leicester je sa 26 bodova na drugom mjestu, koliko ima i trećeplasirani Chelsea. Pet bodova ispred njih je Liverpool uoči nedjeljnog derbija protiv Manchester Cityja na Anfieldu (17.30 sati).