ATP Šangaj

Carlos Alcaraz doživio novi šok; ispao je već u osmini finala

11.10.2023 u 18:22

Bugarski tenisač Grigor Dimitrov svladao je Carlosa Alcaraza u osmini finala ATP turnria u Šangaju 5:7, 6:2, 6:4

Carlos Alcaraz očigledno je u padu forme. Pokazao je to i protiv Dimitrova koji je spremno iskoristio sve ponuđene mu prilike da dođe do prve pobjede protiv drugog tenisača svijeta.

Imao je Dimitrov 5:3 u prvom setu, ali onda kao da se uplašio prilike. Alcaraz je zaigrao puno bolje i s četiri vezana gema poveo 1:0 u setovima.

No, to je od Španjolca u ovom meču bilo sve. Drugi set je Dimitrov otvorio 'breakom' već u prvom gemu, a novim 'breakom' u sedmom gemu je osigurao izjednačenje u setovima.

U trećem setu je Dimitrov došao do 'break' lopte u trećem gemu, a do kraja seta je sačuvao prednost i potvrdio pobjedu nakon  dva sata i 11 minuta igre.