• Objavljeno 15.06.2009 u 18:10
Kaka Brazil

Kaka Brazil

Izvor: Guliver/Getty Images / Autor: -

U prvom dvoboju skupine B nogometnog Kupa Konfederacija, koji se igra u Južnoafričkoj Republici, Brazilci su s puno muke upisali tri uvodna boda. Egipat je bio na rubu senzacije, ali nije izdržao
Već nakon 10 minuta igre pala su tri gola

Prvih 10 minuta donijelo je zaplet kakav se samo poželjeti može. Već u šestoj minuti Kaka je 'promiješao' obranu sinova faraona i doveo Brazil u vodstvo. Ipak, Afrikanci se vraćaju nepune dvije minute kasnije, kada je Zidan glavom vratio stvari na početak. Istim oružjem (glavom) Brazil je upisao novo vodstvo, u 12. minuti točan je bio Šahtarov Luis Fabiano.

Kada je u 37. minuti Juan postavio uvjerljivih 3:1 u korist Brazila, činilo se da je Egipat pao. Ipak, u nastavku su dokazali da nisu uzaludno afrički prvaci i nakon deset minuta igre izborili su novo izjednačenje. Shawki je smanjio, a Zidan minutu kasnije šokirao Brazilce i igrače kladionica koji igraju na favorite.

Rezultat 3:3 bio je aktualan od 55. minute sve do sudačke nadoknade, no Egipat ipak nije uspio zaustaviti moćne 'carioce'. Odlučila je prilično smiješna situacija u kojoj su Egipćani (bezuspješno) demonstrirali svu raskoš simuliranja i nogometnog nepoštenja. Ahmed al-Muhammadi zaustavio je loptu na putu prema svojoj mreži rukom, uhvatio se za glavu i pao kao pokošen.

Četa zabrinutih Egipćana okružila je suigrača i tražila liječničku pomoć. Ipak, sudac nije ostao impresioniran. Nakon konzultacija s pomoćnikom, pozvao je Egipćanina da ustane i dao mu crveni karton te dosudio penal za Brazil. Lopti je pristupio Kaka, pogodio malu mrežicu i svojim drugim golom na susretu postavio konačnih 4:3.

Brazil – Egipat 4:3 (Kaka 6,90, Luis Fabiano 11, Juan 37/ Zidan 8,55, Shawky 54)

BRAZIL: Julio Cesar - Dani Alves, Lucio, Juan, Kleber (AndrE Santos, 83)- Elano (Ramires, 63), Gilberto Silva, Felipe Melo - Kaka - Luis Fabiano, Robinho (Pato, 63)

EGIPAT: El-Hadary - Fathi, A. Said, H. Said, Gomaa, Moawad - Shawky, Abd Rabou (Elmuhamadi, 75), Ahmed Hassan (Ahmed Eid, 51) - Aboutrika, Zidan

GLEDATELJA: 30.000

SUDAC: Webb (Engleska)